• Władimir Putin
  Były szef koncernu Jukos Michaił Chodorkowski apeluje na łamach dziennika "Frankfurter Allgemeine Zeitung" do krajów Zachodu, szczególnie zaś do Niemiec, by przygotowały się do współpracy z Rosją po odejściu Władimira Putina ze sceny politycznej.
 • Michaił Chodorkowski
  Moskiewski Sąd Miejski wydał zgodę na aresztowanie Michaiła Chodorkowskiego. Wcześniej taką decyzję, na wniosek prokuratury, podjął sąd niższej instancji. Apelacja złożona przez adwokatów biznesmena została dziś odrzucona.
 • Michaił Chodorkowski
  Rosja zastosuje zasadę wzajemności wobec tych, którzy będą zajmować jej zagraniczny majątek. Ostrzeżenie tej treści rosyjskie MSZ skierowało do USA, ale dotyczy ono wszystkich państw, które dokonają zajęcia aktywów rosyjskich firm i obywateli.
 • Rosja może stracić swoje aktywa znajdujące się na terytorium USA. Dziś ambasada amerykańska w Moskwie przekazała rosyjskim władzom pakiet dokumentów sądowych w tej sprawie. Chodzi o zaspokojenie wierzytelności akcjonariuszy byłego koncernu JUKOS, którym państwo rosyjskie jest winne 50 miliardów dolarów.
 • Kreml
  Rosja ma wielki kłopot po wyroku, który nakazał Moskwie wypłatę akcjonariuszom Jukosu 50 miliardów dolarów odszkodowania. Prawnicy właścicieli akcji składają pozwy na całym świecie, by władze poszczególnych państw konfiskowały majątek rosyjskich firm i przekazały je poszkodowanym.
 • Kreml
  Konta, którymi dysponuje rosyjskie przedstawicielstwo w Belgii, zostały odblokowane. Poinformował o tym minister spraw zagranicznych Belgii Didier Reynders. Wcześniej aktywa zostały zamrożone z powodu niewypłacenia przez Moskwę odszkodowań byłym akcjonariuszom Jukosu.
 • Rosja zapowiada obronę przed wierzycielami, chcącymi ściągnąć z niej zasądzone w zeszłym roku przez międzynarodowy arbitraż 44 miliardy euro. Chodzi o pieniądze dla akcjonariuszy przejętego przez państwo koncernu Jukos.
 • Rosja, Plac Czerwony
  Ambasador Belgii w Moskwie Alex Van Meeuwen został wezwany "na dywanik" do rosyjskiego MSZ. To efekt nałożenia aresztu na rosyjskie mienie w Belgii w związku ze sprawą Jukosu. 
 • Dolary
  Rosja będzie musiała wypłacić akcjonariuszom zlikwidowanego koncernu naftowego Jukos blisko miliard dziewięćset tysięcy dolarów. Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu odrzucił dziś wniosek Rosji o rewizję wydanego w lipcu wyroku w sprawie zapłaty tych odszkodowań.
 • Kreml w Moskwie
  Śledczy podejrzewają, że jeden z najbogatszych Rosjan, Władimir Jewtuszenkow prał brudne pieniądze. Tymczasem rosyjscy przedsiębiorcy uważają, że sprawa ma podłoże polityczne i przypomina aferę Jukosu.