• Kamil Śmiałkowski; fot. Dorota Awiorko-Klimek
  Węże, czyli nagrody dla najgorszych polskich produkcji filmowych, jak co roku rozpalają emocje i budzą kontrowersje. O tegorocznych nominacjach pisał na Twitterze nawet były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, a to dlatego, że faworytem - zdaniem wielu - w tym roku jest "Smoleńsk". Twórca nagród, Kamil Śmiałkowski, trzyma kciuki za inną produkcję, a przy okazji tłumaczy, czym są Węże i jak ważne są dla polskiego kina.
 • Wielki Wąż 2012: "Wyjazd integracyjny"
  Za nami Orły dla najlepszych filmów ostatniego roku. Przed nami Węże dla najgorszych produkcji. Laureatów niechlubnych laurów poznamy już 1 kwietnia (i nie będzie to Prima Aprilis). Zanim to jednak nastąpi przypominamy zwycięzców poprzednich edycji nagród, których filmowcy woleliby nie dostawać… Oto najgorsze polskie filmy ostatnich lat:
 • Jacek Samojłowicz – współproducent "Kac Wawy" z Wielkim Wężem
  "Kac Wawa" (zgodnie ze wszystkimi znakami i recenzjami) okazał się najgorszym filmem ubiegłego roku. Gala wręczenia polskich antynagród – Węży 2013 – odbyła się w niedzielę w Warszawie. Co ciekawe, niektórzy z nominowanych osobiście odebrali rodzime Złote Maliny. Gratulujemy odwagi i dystansu do siebie!
 • Borys Szyc ma szanse na trzy Węże
  Znamy już listę nominowanych do Węży 2013 – nagród dla najgorszych polskich filmów. Zgodnie z przewidywaniami zdecydowanym faworytem okazał się "Kac Wawa" (16 nominacji), który o kilka długości wyprzedził "Bitwę pod Wiedniem" oraz komedię "Komisarza Blond i oko sprawiedliwości" (po 8 nominacji). Oto filmy i twórcy walczących o niechlubne nagrody w ich drugiej edycji:
 • Wielki Wąż: "Kac Wawa"
  Po raz drugi w historii Akademia Węży ogłosiła nominacje do swoich corocznych nagród, rodzimych odpowiedników Złotych Malin. Najwięcej szans – aż 16 ma na wygraną "Kac Wawa". Po 8 otrzymały włosko-polska "Bitwa pod Wiedniem" oraz "Komisarz Blond i Oko Sprawiedliwości". O miano najgorszego filmu roku rywalizować będą również "Big Love" oraz "Sztos 2". Laureatów poznamy 3 kwietnia. Oto nominowani w głównych kategoriach – pełna lista na stronach filmowych dziennik.pl
 • " Kac Wawa" okrzyknięty "Najgorszym filmem 3D wszech czasów"
  Polscy recenzenci na filmie "Kac Wawa" nie zostawili suchej nitki. Ale nie są w swych opiniach odosobnieni – popularny serwis stereoscopynews.com okrzyknął właśnie dzieło Łukasza Karwowskiego najgorszym filmem 3D wszech czasów!
 • Tomasz Raczek: Z polskim kinem nie jest źle...
  Burza po głośnej krytyce filmu "Kac Wawa" oraz po wręczeniu nagród dla najgorszych polskich filmów, powoli ustaje. "Ten ferment był potrzebny. Mam ogromną satysfakcję, ponieważ środowisko krytyków filmowych ruszyło się w wyniku całego tego zamieszania i skonsolidowało" mówi sprawca całego zamieszania – Tomasz Raczek.
 • Sonia Bohosiewicz
  Zanim przeszła swoją słynną metamorfozę, była jedną z najbardziej lubianych polskich gwiazd. Tabloid twierdzi, że Sonia Bohosiewicz nie cieszy się już sympatią Polaków. Świadczą o tym projekty, w których bierze udział.
 • Natasza Urbańska z mężem
   W niedzielę przyznano po raz pierwszy Węże - polskie Złote Maliny dla najgorszych filmów minionego roku. Tytuł Wielkiego Węża 2011 roku dostał "Wyjazd integracyjny" Przemysława Angermana. W poszczególnych kategoriach rekordzistą była superprodukcja "1920 Bitwa Warszawska".
 • Tomasz Raczek
  Kolejna odsłona starcia Jacek Samojłowicz kontra Tomasz Raczek. Znany krytyk filmowy postanowił udowodnić twórcom filmu "Kac Wawa", że jest w stanie niewielkim nakładem finansowym zrobić dużo lepszą komedię.