• Libia
  Saif al Islam, drugi syn nieżyjącego libijskiego dyktatora, został skazany na dożywocie. Ale kilka tygodni temu odzyskał wolność i niektórzy widzą w nim przyszłość Libii.
 • Trypolis, Libia
  Grupa uzbrojonych mężczyzn w kurtkach kamuflażowych wdarła się w środę do stacji TV satelitarnej al-Nabaa w Trypolisie i przerwała nadawanie programu. Pracownicy tej powiązanej z Powszechnym Kongresem Narodowym stacji zostali zmuszeni do opuszczenia gmachu.
 • Saif al-Islam, syn Muammara Kadafiego na liście gończym wystawionym przez Interpol. Poszukiwany za zbrodnie przeciwko ludzkości
  Syn Muammara Kadafiego, Saif al-Islam, z wyrokiem śmierci. Takie same wyroki otrzymało też ośmiu byłych współpracowników zabitego w 2011 roku prezydenta Libii, w tym były szef służb specjalnych, Abdullah Senussi i były premier Al-Bagdadi al-Mahmudi.
 • Kadafi chciał wynająć polskich najemników? Rewelacje z Libii
  Polscy specjaliści wygrali walkę z Amerykanami, czy Niemcami o prawo do szkolenia ochroniarzy Kadafiego. Ich praca tak się spodobała tyranowi, że później, w czasie rewolty, chciał zatrudnić naszych instruktorów, jako najemników.
 • Władimir Putin
   Po upadku tyranów w wyniku arabskich rewolucji - od Ben Alego po Kadafiego - przyszedł czas na rosyjskiego autokratę, premiera Władimira Putina - twierdzi we wtorek na łamach "Le Monde" znany francuski intelektualista Andre Glucksmann.
 • Muammar Kadafi
  Były dyktator Libii Muammar Kadafi był bardzo zainteresowany kupnem szwedzkiego klubu Malmoe FF - ujawnia szwedzki dziennikarz Lars C. Tinsell w wydanej niedawno książce.
 • Francuski filozof opowiada, jak obalił Muammara Kadafiego
  To jeden z najbardziej znanych ludzi we Francji. Wydał książkę, w której opisuje, jak doprowadził do wybuchu wojny z Libią i obalenia Muammara Kadafiego. Zdradza też sekrety tajnych operacji Francji w Afryce Północnej.
 • Była partnerka syna Kadafiego straciła pracę modelki
  Utratą pracy zapłaciła włoska modelka Vanessa Hessler za miłość do syna libijskiego dyktatora Muammara Kadafiego. Spółka telekomunikacyjna Telefonica poinformowała w poniedziałek w Monachium o zerwaniu kontraktu z byłą partnerką Mu'tasima Kadafiego.
 • Muammar Kadafi
  Libijski dyktator Muammar Kadafi zmarł wskutek ciężkich obrażeń głowy, które spowodowały krwawienie do mózgu oraz paraliż ośrodka oddechowego - informuje w najnowszym wydaniu niemiecki tygodnik "Der Spiegel". Nie znaleziono pocisku, który ranił Kadafiego.
 • Syn Kadafiego, Saif al-Islam, ucieka do Mali
  Były szef wywiadu Libii z czasów Muammara Kadafiego, Abdullah al-Senussi, przebywa w Mali na zachodzie Afryki, a syn obalonego dyktatora, Saif al-Islam, też się tam kieruje - podał w czwartek przedstawiciel władz Nigru, cytowany przez agencję AP.