• kamizelka kuloodporna
  Lekkie, wielofunkcyjne i indywidualnie dopasowane do użytkownika (dzięki trójwymiarowemu skanowaniu jego sylwetki) kamizelki kuloodpore i nożoodporne testowane są obecnie przez policjantów w Szczytnie. "To kamizelki na miarę XXI wieku" – przekonuje Grażyna Grabowska z Instytutu Technologii Bezpieczeństwa Moratex w Łodzi.
 • Żołnierz ochotniczego oddziału Szachtarsk
  Transport 200 używanych kamizelek kuloodpornych o rynkowej wartości 50 tys. euro, które miały trafić na Ukrainę, utknął w Lubuskiem. Wiadomo, że kamizelki miały przejechać tylko przez Polskę, a na Ukrainę trafić z Łotwy. Przechwyciła je jednak ABW.
 • Żołnierze ochotniczego batalionu Szachtar suszą kamizelki kuloodporne
  Kamizelki kuloodporne produkuje się domowymi metodami. O noktowizorach coraz częściej można tylko pomarzyć, żołnierze walczą w mundurach przeróżnych armii świata, a szef sztabu generalnego używa maila stworzonego na rosyjskim serwisie. Nic dziwnego, że morale ukraińskiej armii jest bliskie dna.
 • Mężczyzna testuje kamizelkę kuloodporną
   W sieci pojawił się film autorstwa anonimowego mężczyzny, miłośnika militariów. Ryzykant strzela do siebie z Glocka (10 mm) po to, aby sprawdzić skuteczność kamizelki kuloodpornej. Test wymaga niemałej odwagi, ale i odpowiedniej porcji głupoty, która została wytknięta przez internautów. Zobacz!
 • Skóra kuloodporna
  "Zbrojona" pajęczym jedwabiem ludzka skóra potrafi zatrzymać kulę. Przypominający skrzyżowanie cech Spidermana z Supermanem projekt jest dziełem artystki Jalily Essaidi.
 • W Sejmie się boją? Kupują kamizelki kuloodporne
  Kancelaria Sejmu zamierza kupić 30 kamizelek kuloodpornych oraz zainwestować 700 tys. zł w zewnętrzne oświetlenie zabytkowych budynków parlamentu - dowiedziała się "Rzeczpospolita".