• Antoni Macierewicz i prezes Grupy WB Electronics Piotr Wojciechowski podczas spotkania po podpisaniu umowy na dostawy zestawów Amunicji Krążącej WARMATE dla Sił Zbrojnych
  W czerwcu 2018 roku zostanie wybrany nowy kamuflaż dla wojska polskiego - poinformował we wtorek wiceminister obrony Michał Dworczyk. Dodał, że finalizowane są też działania w sprawie pozyskania dla armii śmigłowców ratunkowych oraz łodzi podwodnych.
 • Wóz Wsparcia Bezpośredniego PL-01
  Wojskowi inżynierowie z Wrocławia są autorami projektu nowoczesnego kamuflażu dla czołgów. Dzięki polskiemu systemowi maskującemu, wozy bojowe będą w stanie zmieniać barwy w zależności od otoczenia.
 • Snajperzy
  Artysta Simon Menner otrzymał pozwolenie na przeprowadzenie sesji zdjęciowej ze snajperami niemieckiej armii. Podczas kilku dni zdjęciowych udało mu się uchwycić zdumiewającą umiejętność tamtejszych strzelców wyborowych... Tak ukrywają się zawodowcy. Zobacz galerię!
 • MAPA
  Autorem wzoru kamuflażu MAPA jest Maciej Dojlitko, doktorant wydziału Architektury i Wzornictwa ASP w Gdańsku. Dostępny w kilku odmianach wzór powstał m.in. w oparciu o analizę roślinności spotykanej w Polsce. Zobacz galerię!
 • Kamuflaż
  Współczesne wojsko przywiązuje dużą wagę do tego, by oszukać wzrok przeciwnika. Dowodem na to są barwy i skomplikowane wzory naniesione na najbardziej zaawansowane maszyny. Eksperci wykorzystują kamuflaż mimetyczny, deformujący czy np. dazzle. Zobacz galerię!
 • Od czerwca na antenie stacji TVN widzowie będą mogli oglądać dwa amerykańskie serialowe hity, opowiadające o mistrzach kamuflażu. Błyskotliwy Dexter to, za dnia, przykładny stróż prawa, nocą seryjny morderca – jego historię poznamy w trzecim sezonie kultowego serialu. Annie Walker, natomiast, jest w oczach rodziny i znajomych pracownicą muzeum, a faktycznie agentką CIA. Jej perypetie obejrzymy w pierwszym sezonie "Kamuflażu".
 • Nowe stroje żołnierzy?
  Prezentacja kolekcji ubrań „Stealth Wear” zaprojektowanej przez Adama Harveya wzbudziła duże zainteresowanie ze strony firm produkujących odzież dla amerykańskiej armii. Stroje, dzięki specjalnemu wykonaniu, uniemożliwiają dronom wykrycie żołnierza. Prezentacja kolekcji zbiegła się z publikacją nowego filmu pokazującego nowinki w armii Korei Północnej.
 • Quantum Stealth
  Najnowszy wynalazek kanadyjskich inżynierów być może już wkrótce wyprze tradycyjne metody kamuflażu. Moro może zostać zastąpione przez tkaniny, które uczynią żołnierzy oraz pojazdy wojskowe niewidzialnymi.
 • Mundur żołnierza USA
  Kilka lat temu amerykańscy żołnierze otrzymali nowe mundury, które miały stanowić supernowoczesny kamuflaż. Okazało się jednak, że różnokolorowe piksele nie maskują żołnierzy, wręcz przeciwnie...
 • Piper Perabo w serialu "Kamuflaż"
  Gdyby tak wyglądały wszystkie agentki amerykańskiego wywiadu, służby innych krajów mogłyby już pakować walizki i zająć się uprawą roślin. Piękna Annie Walker to bohaterka nowego serialu szpiegowskiego "Kamuflaż". Premiera w sobotę na Canal+.