• Strzelanina pod Kapitolem
  W pobliżu Kapitolu w centrum Waszyngtonu zatrzymano w środę kobietę, która wjechała swoim pojazdem w policyjny radiowóz - podała policja odpowiedzialna za bezpieczeństwo amerykańskiego parlamentu. Incydent nie miał związku z terroryzmem - podkreśliły władze.
 • Kapitol w Waszyngtonie
  W Kongresie USA rozlegają się apele Republikanów o wstrzymanie finansowania Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jest to reakcja Kapitolu na przyjęcie w piątek rezolucji żądającej, by Izrael zaprzestał budowy osiedli na terytoriach palestyńskich.
 • Policja na Kapitolu, Waszyngton, USA
  Kongres i Biały Dom objęte zostały blokadą, gdy w punkcie informacyjnym dla zwiedzających na Kapitolu rozległy się strzały. Sprawcę incydentu szybko ujęto, jeden policjant został lekko ranny - poinformowały władze.
 • Amerykański radiowóz
  To były sceny jak w amerykańskim filmie. Próba sforsowania policyjnej zapory, ucieczka przez centrum miasta, policyjny pościg i strzelanina. A wszystko to rozegrało się wczoraj na ulicach Waszyngtonu, niedaleko Białego Domu i Kongresu.
 • Kapitol, Waszyngton, USA
  Była świadkiem wielu historycznych wydarzeń. Wystąpiła również w wielu filmach. Wciąż niezmienne odbija ten sam widok. Chyba najbardziej znana amerykańska sadzawka właśnie znów została napełniona wodą. Reflecting Pool w Waszyngtonie już fotografuje się z turystami.