• Maja Ostaszewska
  Maja Ostaszewska znana jest ze swojego zaangażowania w ochronę praw zwierząt. Przy okazji zbliżających się Świąt aktorka postanowiła włączyć się w akcję nawołującą do bojkotu sklepów, które sprzedają żywa karpie.
 • Na stoły trafiają najczęściej raz w roku – w Wigilię. Potem szybko o nich zapominamy, by przez resztę roku sięgać już po inne specjały. Dziennik.pl postanowił sprawdzić, skąd pochodzą typowe produkty na święta. 
 • Szczecin 1970 rok: Sprzedaż karpi przed świętami Bożego Narodzenia
  Główną cechą świątecznych przygotowań w PRL były wszechobecne kolejki po wszystko - mówi Marek Stremecki z Muzeum Historii Polski. Jak wspomina na Boże Narodzenie tradycyjnie przypływał też statek z cytrusami, a po sprzedawane z ciężarówek karpie chodziło się z własnym wiaderkiem.
 • Dlaczego wigilijne potrawy są zdrowe?
  …i bez obaw o liczbę kalorii. Raz w roku warto sobie pofolgować, bo tradycyjne potrawy są naprawdę zdrowe. Zobacz, co zyskasz, objadając się rybami, bigosem czy piernikiem.
 • Karp z cytryną
  Wigilia i święta Bożego Narodzenia to czas spędzony w gronie najbliższych. Jednak zwykle kończy się to na ucztowaniu przy suto zastawionym stole, który jest efektem wcześniejszego szaleństwa zakupowego i wielogodzinnego gotowania. A może tym razem zrezygnować z tych niezdrowych przyzwyczajeń i zapoznać się z ofertą cateringów dietetycznych. Co ciekawe, wiele firm świadczących takie właśnie usługi, poleca specjalne, świąteczne menu.
 • Karp
  Karpia jada się głównie w Boże Narodzenie. Kiedy ta ryba trafiła na polskie stoły? Skąd się bierze jego mulisty posmak? Jak wybrać idealnego karpia?
 • Potrawy na wigilię
  Choć większość z nas nie wyobraża sobie wigilii bez tradycyjnych potraw coraz więcej osób nie ma czasu, by je przyrządzić. Z pomocą przychodzą firmy cateringowe. Z każdym rokiem wzrasta liczba osób zamawiających dania na wigilijny stół - przyznaje siedlecki restaurator Daniel Rafalski. Dodaje, że najpopularniejsze są tradycyjne potrawy: kapusta z grzybami, pierogi, barszcz czerwony z pasztecikami i ryby.
 • Karp po chińsku na wigilijnym stole
  Nie dość że niemal dziecinnie prosty, będzie ciekawą odmianą od świetnie wszystkim znanego karpia w galarecie czy z patelni. I niech nie zrazi cię pochodzenie tego przepisu. Gwarantujemy, że na Wigilię będzie jak znalazł.
 • Pieczony karp
  Wielbiciele karpia będą zachwyceni tym daniem.
 • Czy w przyszłe święta nie będzie można kupić żywych karpi? Posłowie PO chcą nakazać, by sprzedawcy przymusowo zabijali ryby w sklepach. Kto się nie posłucha, może spędzić dwa lat w więzieniu