• Terrorysta z karabinem
  Afganistan wypuści na wolność kilkudziesięciu groźnych więźniów. Chodzi o osoby uważane przez Amerykanów za terrorystów.
 • Talibowie: Barbarzyńskie wideo z żołnierzami USA bez wpływu na rozmowy
  Szokujące wideo! Talibowie potępili w czwartek amatorskie nagranie, które przedstawia czterech żołnierzy ubranych w amerykańskie mundury oddających mocz na zwłoki talibskich bojowników. Dodali jednak, że ten "barbarzyński akt" nie zaszkodzi rozmowom pokojowym.
 • Ahmad Wali Karzaj, brat prezydenta Afganistanu Hamida Karzaja
  Ahmad Wali Karzaj, brat prezydenta Afganistanu Hamida Karzaja i jeden z najbardziej wpływowych ludzi w południowym Afganistanie, zginął we wtorek w zamachu - poinformowała agencja Reutera, powołując się na afgańskie władze i rodzinę.
 • Karzaj: Wycofanie USA dobre dla Afgańczyków
  Prezydent Afganistanu Hamid Karzaj z zadowoleniem przyjął w czwartek ogłoszony przez prezydenta USA plan redukcji liczby amerykańskich żołnierzy w jego kraju określając go jako "dobry dla Afgańczyków".
 • Karzaj do NATO: Jeśli to się nie skończy, uznamy was za okupantów
  Prezydent Afganistanu Hamid Karzaj oświadczył we wtorek, że ataki lotnicze NATO na afgańskie domy podczas pościgów za rebeliantami są nie do przyjęcia. Dodał, że z powodu kolejnych ofiar wśród cywilów skończyła się jego cierpliwość wobec takiej taktyki.
 • Afgańczycy oskarżają zachodnie siły o śmierć około 50 cywilów w prowincji Kunar
  Prezydent Afganistanu Hamid Karzaj powiedział w niedzielę, że siły NATO zabiły "około 50 cywilów" podczas wspólnych operacji sił afgańskich i międzynarodowych w prowincji Kunar na wschodzie Afganistanu.
 • Amerykanie chcieliby utrzymać swoją obecność wojskową pod Hindukuszem również po 2014 roku
  USA chcą utrzymać swą obecność wojskową w Afganistanie także po planowanym na 2014 rok przekazaniu władzom afgańskim odpowiedzialności za bezpieczeństwo w kraju i po wycofaniu sił NATO - powiedział we wtorek prezydent Afganistanu Hamid Karzaj.
 • Talibowie pod Kandaharem, 2001 rok.
  Pieniądze, mieszkania, praca - ile można dać talibom, by zrezygnowali z przemocy? Afgańska Wysoka Rada Pokoju oświadczyła w czwartek, że byłaby gotowa poczynić ustępstwa na rzecz talibów i innych rebeliantów, żeby nakłonić ich do podjęcia negocjacji pokojowych.
 • Prezydent Hamid Karzaj w otoczeniu liderów Wysokiej Rady Pokoju.
  Czy koniec wojny pod Hindukuszem jest już blisko? Były prezydent Afganistanu, a obecnie przewodniczący nowo utworzonej Wysokie Rady Pokoju, Burhanuddin Rabbani, powiedział w czwartek, że talibowie są gotowi negocjować warunki pokojowe.
 • Niewielkie grupy talibów zaczynają negocjować z władzami Afganistanu złożenie broni.
  Dowódca sił międzynarodowych w Afganistanie gen. David Petraeus twierdzi, że bojownicy talibów zaczynają zgłaszać się do władz Afganistanu oraz dowódców zagranicznych wojsk pod Hindukuszem, by negocjować złożenie broni. Liderzy rebeliantów stanowczo dementują wersję amerykańskiego generała.