• To był czarny dzień rosyjskiej armii. Najpierw jeden z żołnierzy otworzył ogień do swych kolegów, potem rozbiły się dwa samoloty.
 • Łódź ratunkowa
  Podczas katastrofy do łodzi najpierw schodzą kobiety i dzieci? To mit. Szwedzcy uczeni zbadali katastrofy statków i okazało się, że podczas tragedii gentlemanów nie ma, a najpierw ratują się najsilniejsi.
 • Podróże samolotem są coraz bezpieczniejsze
  W 2011 roku w katastrofach lotniczych na świecie zginęło dwa razy mniej ludzi niż rok wcześniej, czyli 330 osób, podczas gdy w 2010 roku 658 - wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA).
 • Komisja zbada katastrofę
  W zespole biegłych powołanym przez Wojskową Prokuraturę Okręgową w Warszawie w sprawie katastrofy smoleńskiej nie ma będzie żadnej osoby związanej z komisją Jerzego Millera. Według przewodniczącego komisji, Antoniego Milkiewicza, na miejsce w komisji liczyć mogą jednie wybitni znawcy lotnictwa.
 • PiS chce posiedzenia komisji ON w sprawie tzw. taśm Klicha
  PiS chce zwołania nadzwyczajnego posiedzenia sejmowej komisji obrony narodowej ws. opublikowanych fragmentów rozmowy między b. szefem MON Bogdanem Klichem a b. polskim akredytowanym przy MAK Edmundem Klichem - poinformowali w środę posłowie PiS.
 • Speckomisja już wie, co stało się z boeingiem kapitana Wrony
  Komisja, która bada przyczyny awarii boeinga 767, ma już pierwszy raport w sprawie awarii podwozia w boeingu 767, który lądował bez podwozia na Okęciu. W dokumencie tym nie ma jednak ani jednego wniosku, czy wyników badań ekspertów.
 • Na Białorusi rozbił się śmigłowiec
  Na Białorusi rozbił się wojskowy śmigłowiec Mi-24; trzech członków załogi zginęło. Czasowo wstrzymano loty na tych maszynach - poinformowały w środę białoruskie media.
 • W czwartek wstępny raport ws. awaryjnego lądowania Boeinga
  W czwartek w internecie zostanie opublikowany wstępny raport komisji badającej przyczyny awaryjnego lądowania Boeinga 767 na warszawskim lotnisku Chopina - poinformował PAP zastępca przewodniczącego Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych Maciej Lasek.
 • Awionetka (zdjęcie ilustracyjne)
  80-letni mężczyzna, który rozbił awionetkę, nie miał prawa nią lecieć. Zdaniem policji, jego licencja pilota skończyła się kilka tygodni temu. Mężczyźnie grozi więzienie.
 • Macierewicz już wie, co stało się w Smoleńsku: Tu-154 nie uderzył w brzozę
  Antoni Macierewicz i amerykańscy eksperci zrekonstruowali, co stało się z tupolewem. Ich zdaniem samolot nie uderzył w brzozę. SKrzydło oderwało się w "nieznanych okolicznościach" kilkadziesiąt metrów nad ziemią.