• Akcja ratunkowa po trzęsieniu ziemi w Nepalu
  Trzy żywe osoby wydobyto spod gruzów, osiem dni po trzęsieniu ziemi w Nepalu. Jak informują agencje, osoby te były pod resztkami własnego domu w dystrykcie Sindhupalchowk, jednym z najbardziej dotkniętych przez kataklizm rejonów tego kraju. To tereny na północny wschód od stolicy - Katmandu.
 • Mount Everest
  Mount Everest niższy o kilka centymetrów? Tak twierdzą uczeni z konsorcjum badań geofizycznych UNAVCO, którzy oceniali skutki niedawnego trzęsienia ziemi w Nepalu. 
 • POMOC HUMANITARNA Z POLSKI W DRODZE DO NEPALU
  Pomoc humanitarna z Polski już w drodze do Nepalu. Prawie 15 ton towarów zabrało 5 wojskowych samolotów transportowych, które wyleciały z Warszawy i Krakowa.
 • Mężczyzna wśród zniszczonych budynków w mieście Sakhu, 25 km od Katmandu
  Część przesyłek, które dotarły do Nepalu w ramach pomocy humanitarnej, utknęła na etapie kontroli celnej - informuje ONZ. Na międzynarodowym lotnisku w Katmandu rośnie góra przedmiotów, które mogłyby natychmiast zostać przekazane organizacjom pomagającym osobom poszkodowanym w trzęsieniu ziemi.
 • Trzęsienie ziemi w Nepalu. Rośnie bilans zabitych
  Rośnie bilans zabitych po trzęsieniu ziemi w Nepalu. Przedstawiciele rządu podali, że zginęło 6.621 osób. Rannych jest 14 tysięcy osób. Prawie tydzień po katastrofie, przedstawiciele władz ogłosili, że raczej nie ma już szans na znalezienie żywych pod gruzami.
 • Elżbieta Bargiel
  Udało się odnaleźć Elżbietę Bargiel, polską turystkę, która zaginęła w Nepalu w czasie trzęsienia ziemi - podało TVP Info.
 • Zniszczona wioska w pobliżu Katmandu
  W Katmandu 5 dni po trzęsieniu ziemi spod gruzów jednego z hoteli wydobyto żywego piętnastolatka. Kiedy walił się dziewięciokondygnacyjny budynek, chłopak ukrył się za swoim motocyklem, co uratowało mu życie.
 • Akcja ratunkowa po trzęsieniu ziemi w Nepalu
  Pogoda znacznie utrudnia akcję ratowniczą w Nepalu - informuje specjalny wysłannik Polskiego Radia Tomasz Sajewicz. Sytuację ocalonych pogarszają deszcze. Władze Nepalu podały, że liczba ofiar śmiertelnych dochodzi do 5500. Dziesiątki tysięcy osób jest bez dachu nad głową.
 • Zniszczone domy w Katmandu
  Lekarze ostrzegają, że w Katmandu może wkrótce wybuchnąć epidemia. Mieszkańcy chcą więc uciec z miasta. Wykorzystują to handlarze, którzy sprzedają zdesperowanym ludziom fałszywe bilety.
 • Do Warszawy przyleciał specjalny samolot z 50 osobami ewakuowanymi z Nepalu
  Polacy wrócili z Nepalu. Wczoraj wieczorem specjalnym samolotem z New Delhi do Polski przyleciało 50 osób w tym 31 Polaków.