• Michał Dworczyk
  "Fakt", Onet, media niemiecko-szwajcarskich wydawców nie ustają w atakach na premiera Mateusza Morawieckiego, Fundacja Bertelsmanna atakuje polski rząd; to brudna gra polityczna - uważa szef KPRM Michał Dworczyk. Zaczynam rozumieć po co Grzegorz Schetyna spotkał się z Angelą Merkel - dodał.
 • Kelner
  Miesiąc po wizycie w restauracji zwykle nie pamiętamy tego co jedliśmy, za to doskonale pamiętamy jak zostaliśmy obsłużeni. Podczas jednego ze szkoleń pewna kelnerka powiedziała mi, że rodzina wciąż ją pyta, kiedy wreszcie znajdzie normalną, poważną pracę. Napisaliśmy naszą książkę między innymi po to, aby udowodnić, że to jest normalna, poważna praca - mówi Patrycja Siwiec, która wraz z Adamem Pawłowskim przygotowała książkę "Gościnność. Sztuka dobrej obsługi w gastronomii". To warta uwagi pozycja nie tylko dla osób z branży, ale i dla gości restauracji.
 • Robert Sowa
  Każdy rozsądnie myślący człowiek doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że może stać się elementem takiej gry i nie ma się na to wpływu. Moja restauracja nie była jedynym miejscem, w którym takie rzeczy się działy. Jest ich bardzo wiele. Nie chcę już do tego wracać. Było, minęło. Narobiło trochę krzywdy, ale takie jest życie - mówi w rozmowie z dziennik.pl Robert Sowa, kucharz i znany restaurator.
 • Gęsiarka
  Do 10 lat więzienia grozi Jarosławowi G., b. kelnerowi z Centrum Obsługi Kancelarii Prezydenta RP, oskarżonemu o kradzież obrazu "Gęsiarka" z Kancelarii Prezydenta. Akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Warszawie skierowała stołeczna prokuratura okręgowa.
 • Sąd Okręgowy w Warszawie. Proces Marka Falenty i pozostałych oskarżonych o nielegalne podsłuchy
  Latem 2014 r. kelner Łukasz N., dziś oskarżony o nielegalne podsłuchy w stołecznych restauracjach, był bliski samobójstwa - wynika z zeznań w sądzie oficera Centralnego Biura Śledczego, które objęło wtedy N. programem ochrony.
 • Młoda mama z niemowlakiem na rękach
  "Chciałabym, żeby zmieniło się myślenie w naszym społeczeństwie. Żeby kobiety nie wstydziły się karmienia piersią, wręcz zachęcić je, by to robiły, bo to naprawdę jest najlepsze dla dziecka. Kobiety nie robią tego w sposób ordynarny. Chcę, żeby stało się to naturalne" - mówi pani Liwia, która - z pomocą reprezentującego ją Polskiego Towarzystwa Prawa Administracyjnego - wytoczyła proces właścicielowi jednej z sopockich restauracji. Głos w sprawie zabrał także minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.
 • Restauracja
  Jak skutecznie zdenerwować kelnera, co niespodziewanego można znaleźć w zamówionym daniu, jak wyglądają procedury związane z obsługą najważniejszych osób w państwie i jakie pułapki mogą czyhać na gości restauracji. O to wszystko zapytaliśmy Kamila Sadkowskiego i Jakuba Milszewskiego, autorów książki "Gastrobanda" ukazującej, nie zawsze przyjemne, kulisy branży gastronomicznej.
 • Magnetofon
  Konrad Lassota, drugi kelner oskarżony ws. nielegalnych podsłuchów w stołecznych restauracjach, przyznał się w poniedziałek w sądzie do stawianych mu zarzutów. "Jest mi bardzo przykro z powodu mojego udziału w tym procederze" - dodał.
 • Marek Falenta, Konrad Lasota, Łukasz N.
  "Marek Falenta za pieniądze zlecał nagrywanie rozmów w restauracjach" - twierdzi kelner Łukasz N., jeden z oskarżonych w aferze podsłuchowej. "On tego nie zlecał; a mając o nich wiedzę, sam zawiadomił służby" - replikuje obrońca oskarżonego biznesmena mec. Marek Małecki.
 • Magnetofon
  Konrad Lassota, jeden z kelnerów, którzy podsłuchiwali polityków i biznesmenów w warszawskich restauracjach, powiedział w Kontrwywiadzie RMF, że był zastraszany przez policjantów. Zeznania miały zostać na nim wymuszone. Funkcjonariusze mieli "przedstawić mu wersję, która miała być najwygodniejsza" i grozili mu śmiercią. Jest reakcja Centralnego Biura Śledczego Policji.