• Sala wykładowa
  Nowe kierunki studiów. Behawiorystyka zwierząt, krytyka artystyczna czy też ogrody zoologiczne i zwierzęta amatorskie - to niektóre z nich, które otrzymały w 2012 zielone światło na uczenie studentów.
 • Zachowania psa i konia - czy to dobry kierunek studiów?
  Można wybrać stosowaną psychologię zwierząt, public affairs i lobbing czy zarządzanie parafiami. Na uczelniach powstaje coraz więcej nietypowych kierunków. To nowość i nie ma jeszcze pełnych danych o szansach na zatrudnienie po ich ukończeniu. Uczelnie zapewniają, że dobrze rokują.
 • Przyszłoroczni maturzyści będą mogli w jednym miejscu sprawdzić, na jakie studia mają największe szanse się dostać. Wystarczy, że w tym celu na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego wpiszą, z jakich przedmiotów zdawali egzamin dojrzałości, a wtedy wyświetli im się lista potencjalnych kierunków, na które mogą składać papiery.
 • Prawo to zdecydowany lider tegorocznej rekrutacji na studia na Uniwersytecie Wrocławskim. Chętnych jest tu ponad 2,6 tys. Jednak bez wątpienia hitem jest nowo otwarty kierunek, na którym o jeden indeks walczy aż 37 osób. To komunikacja wizerunkowa, poświęcona reklamie, PR i kreowaniu marki.
 • Mniej chętnych na studia
  Duże uniwersytety i politechniki jeszcze bronią się przed demografią. Gorzej na małych uczelniach niepublicznych - donosi "Gazeta Wyborcza".
 • Kierunek lekarski, prawo, psychologia, weterynaria - to tegoroczne hity rekrutacyjne na Uniwersytecie Jagiellońskim. W pierwszej dziesiątce najbardziej popularnych kierunków jest też farmacja, dziennikarstwo i filologia angielska.
 • Najpopularniejsze kierunki na Uniwersytecie Śląskim
  Zakończył się pierwszy etap rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia oraz jednolite magisterskie na Uniwersytecie Śląskim. Okazało się, że najwięcej chętnych chce studiować prawo. Kolejne miejsca zajmują także kierunki humanistyczne.
 • Najgorsze kierunki studiów - filologia polska
  To może być dość zaskakujący ranking. Znajdują się tu bowiem bardzo popularne i uważane za prestiżowe kierunki studiów. Jednak o ich absolwentach coraz częściej mówi się, że niechybnie zasilą szeregi bezrobotnych. Oto subiektywny ranking kierunków studiów, po ukończeniu których poziom rozczarowania będzie największy.
 • Projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej - nowe studia na Uniwersytecie Śląskim
  To może być jeden z hitów tegorocznej rekrutacji na studia. Uniwersytet Śląski zaprasza chętnych do studiowania projektowania gier i przestrzeni wirtualnej.
 • Samolot PLL LOT
  W pierwszy rejs do Chin samolot przewoźnika wystartuje 29 maja. To już druga próba podbicia tamtejszego rynku. Pierwsza zakończyła się niepowodzeniem cztery lata temu.