• Młody mężczyzna
  29-latek ma obowiązek zakasać rękawy i wziąć się do pracy, a nie obciążać rodziców - tak adwokat przedsiębiorcy z Wenecji skomentował wyrok sądu, który oddalił wniosek jego syna żądającego 900 euro kieszonkowego miesięcznie.
 • Uczniowie w klasie
  Co trzeci polski nastolatek korzysta z karty płatniczej. Choć najmłodsi konsumenci otrzymane pieniądze wciąż głównie przejadają, zwiększa się grupa decydująca się na oszczędzanie - pisze "Rzeczpospolita".
 • Kobieta na zakupach z córką
  Tylko co czwarty polski rodzic daje swojemu dziecku kieszonkowe. Zdaniem specjalistów taką praktykę powinni stosować wszyscy rodzice, bowiem regularne wręczanie nawet niewielkich kwot uczy dzieci oszczędzania i rozsądnego gospodarowania pieniędzmi. Z badań wynika, że zdecydowana większość rodziców stosujących praktykę kieszonkowego zauważyła, że ich dzieci bardziej racjonalnie podchodzą do pieniędzy i umieją kontrolować wydatki.
 • Kłótnia w rodzinie
  Marzy ci się rodzinna sielanka, chcesz uniknąć kłótni? Poznaj listę spraw, do których warto pochodzić ze szczególną ostrożnością. Bałagan, niekontrolowane surfowanie po internecie to tylko niektórzy z zabójców spokoju pomiędzy najbliższymi. Oto najczęstsze powody kłótni w rodzinie!
 • 91% uczniów szkół ponadgimnazjalnych jest całkowicie zależnych finaowo od rodziców
  Nie więcej niż 300 zł mieli po ubiegłorocznych wakacjach na własne wydatki uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Na początku roku szkolnego w lepszej sytuacji finansowej byli ci, którzy w wakacje pracowali. Więcej zarabiali chłopcy - wynika z sondażu CBOS.