• Jarosław Kaczyński
  "Wysoka frekwencja w wyborach parlamentarnych okazała się być sprzyjająca dla PiS" - ocenił b. premier, eurodeputowany Leszek Miller. Jego zdaniem, wynik wyborczy ośmieli PiS do zrealizowania "strasznie niebezpiecznych" zapowiedzi. "Cele są dwa: ostatecznie rozprawić się z sądami i zająć się mediami prywatnymi - mówi Onetowi prof. Kazimierz Kik.
 • Wierni z krzyżami
  Przed 1989 r. były kuźnią elit, które odegrały wiodącą rolę w przemianach ustrojowych. Dziś Kluby Inteligencji Katolickiej wciąż mówią o wartościach, ale nie zawsze o tych samych.
 • Jolanta Kwaśniewska
  Na którą z kobiet zagłosowałbyś w wyborach prezydenckich, o to Polaków zapytał Instytut Badań Pollster.
 • KiK - kolekcja lato 2015
  Lato odsłania najpiękniejsze uroki przyrody, a przy tym również… nas. Nosimy krótsze ubrania, eksponując nogi, talię, ramiona. Dobierając codzienne stylizacje, chcemy czuć się modnie i komfortowo, zwłaszcza wybierając się na plażę. Podkreślamy figurę lub zabiegamy o to, by zatuszować niedoskonałości, nie tracąc przy tym okazji do relaksu i dobrej zabawy. W najnowszej kolekcji kostiumów kąpielowych i mody plażowej sieci KiK znajdziemy mnóstwo modeli, dzięki którym letnie wojaże upłyną nam w doskonałym nastroju.
 • Były premier szefem SLD? Eksperci dają mu największe szanse
  Eksperci nie mają wątpliwości. Ten człowiek, byłby najlepszym przywódcą SLD. Poparliby go zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy Grzegorza Napieralskiego. Ich zdaniem nie ma mowy, by lewica postawiła na kogoś młodego i nieznanego.
 • Kik: Raport komisji Millera nie zadowoli PiS
  Raport nie zadowoli PiS, tych wyborców tej partii, którzy nie lubią Rosjan. Nie zadowoli też tych, takich jak ja, którzy uważają, że jednak były naciski - tak politolog Kazimierz Kik komentuje prezentację raportu komisji Millera.
 • Jakie zasługi? Jakie słabości? Politolodzy podsumowują 10 lat PO
  Powstaje siła, której nikt w Polsce nie może lekceważyć- tak Aleksander Kwaśniewski komentował 10 lat temu powstanie stowarzyszenia Platforma Obywatelska. Kierowane dziś już tylko przez jednego tenora ugrupowanie obchodzi rocznicę działalności. Przychodzi więc czas na podsumowania. Co się udało? Co zawiodło?
 • Kik: Te wybory będą przegraną wszystkich partii
  W wyborach na szczeblu lokalnym przegrają wszystkie partie - powiedział w wywiadzie dla "Polska The Times" socjolog, profesor Kazimierz Kik.