• Prezydent Czech Vaclav Klaus
  Z czeskich urzędów i szkół znikają portrety prezydenta Vaclava Klausa. Są zdejmowane na znak protestu przeciwko ogłoszonej przez niego 1 stycznia wielkiej amnestii.
 • Prezydent Czech Vaclav Klaus
  Vaclav Klaus nigdy nie był pupilkiem europejskiej prasy. Ale tak ostro dawno nie został zaatakowany. To sprawka niemieckiego tygodnika "Die Welt", który oskarżył prezydenta Czech o konsekwentne działanie na rzecz rozbicia Unii Europejskiej.
 • Flagi Unii powiewająca w Brukseli
  Vaclav Klaus nie jest euroentuzjastą. Nigdy nim nie był. Udowadnia to w swojej najnowszej książce, w której na odlew bije w integrację Starego Kontynentu. Już sam jej tytuł nie pozostawia złudzeń.
 • Prezydent: Łączenie ogórków z epidemią w Niemczech to cyrk!
  Za "sztucznie wywołany cyrk" uznał prezydent Czech Vaclav Klaus powiązanie hiszpańskich ogórków z epidemią pokarmową w Niemczech.
 • Prezydent Vaclav Klaus
  Podejmując na Hradczanach prezydenta Węgier prezydenta Pala Schmitta czeski prezydent Vaclav Klaus oświadczył, że nikt z zagranicy nie powinien się wtrącać do węgierskiej konstytucji. Obaj przywódcy rozmawiali też o przyszłości energetyki atomowej.
 • Tak prezydent kradnie pióro koledze. Zobacz wideo
  Czeski prezydent to dość kontrowersyjna postać. Teraz znów znalazł się w czołówkach mediów. Nie chodzi jednak o to, co powiedział, a o to, co zrobił. Tak mu się spodobało pióro, którym podpisywał umowę ze swym chilijskim odpowiednikiem, że... bardzo profesjonalnie je przejął. Zresztą zobaczcie sami.