• Order Orła Białego
  "Decyzje o odznaczeniach Orderem Orła Białego muszą być wyważone i oderwane od sporów, które dzielą Polaków" - powiedział PAP nowo powołany członek sześcioosobowej Kapituły Orderu prof. Michał Kleiber.
 • Andrzej Duda
  Andrzej Gwiazda, Michał Kleiber, Michał Lorenc, Bogusław Nizieński i Zofia Romaszewska - zostali powołani przez prezydenta Andrzeja Dudę na członków Kapituły Orderu Orła Białego, dowiedziała się w piątek PAP ze źródeł w Kancelarii Prezydenta.
 • Prof. Michał Kleiber
  Zawodowe obowiązki uczyniły z moich corocznych pobytów w Japonii i Korei Płd. swoisty rytuał. Wciąż rzuca się tam w oczy doskonała organizacja życia, szczególnie imponująca wobec gęstości zaludnienia Tokio. Jestem pod wrażeniem precyzji funkcjonowania metra, bezprzykładnej kultury dnia codziennego, zwiększającej się liczby atrakcyjnie zaprojektowanych wieżowców. Seul także imponuje; przyglądając się rozwojowi Korei Płd., trudno oprzeć się wrażeniu, że gospodarka tego kraju, bazująca na innowacyjności firm sektorów samochodowego i elektronicznego oraz pracowitości obywateli, jest gwarantem pomyślnej przyszłości.
 • Michał Kleiber, wiceprezes Europejskiej Akademii Nauk i Sztuk, profesor w PAN
  Sukces rundy dauhańskiej przynosiłby światowej gospodarce do 2030 r. 11 bln dol. rocznie. Korzyści dla zwalczania ubóstwa z każdego wydanego dolara były większe od tych wynikających z promocji zrównoważonej turystyki.
 • Nie będzie konferencji naukowej na temat przyczyn katastrofy smoleńskiej. Pomysłodawca tego spotkania profesor Michał Kleiber, prezes Polskiej Akademii Nauk publicznie wycofał się z tej inicjatywy.
 • Z pewnością wielu z nas skłonnych jest uznać internet – szczególnie po upowszechnieniu się dostępu do sieci w trybie mobilnym – za najważniejsze osiągnięcie współczesności. Jakżeby inaczej, przecież sami siebie określamy dzisiaj mianem społeczeństwa sieci. A jednak, nawet pozostając tylko w obszarze technologii cyfrowych, pogląd ten może niebawem okazać się nieaktualny. Osiągnięciem jeszcze bardziej przełomowym mogą bowiem już wkrótce okazać się metody wykorzystywania olbrzymich zbiorów danych.
 • Prof. Michał Kleiber
  Prezes PAN prof. Michał Kleiber podkreślił, że nie prowadzi żadnych rozmów ws. kandydowania na premiera w tzw. rządzie fachowców. Powołanie takiego rządu w wyniku złożenia konstruktywnego wotum nieufności proponował Janusz Palikot.
 • Prof. Michał Kleiber
  Prezes PAN prof. Michał Kleiber podkreślił, że nie prowadzi żadnych rozmów ws. kandydowania na premiera w tzw. rządzie fachowców. Powołanie takiego rządu w wyniku złożenia konstruktywnego wotum nieufności proponował Janusz Palikot.
 • Michał Kleiber
  Szykuje się polityczne trzęsienie ziemi. Opozycja przygotowuje wniosek o dymisję premiera Donalda Tuska. Na stanowisku szefa rządu miałby go zastąpić Michał Kleiber, prezes Polskiej Akademii Nauk.
 • Zintegrowane szkoły wyższe, mocne kadrowo, byłyby pierwszym krokiem do podnoszenia jakości kształcenia. Łączenie uczelni to najlepsza droga - pisze w "Dzienniku Gazecie Prawnej" Michał Kleiber, prezes Polskiej Akademii Nauk.