• Problemy w łóżku symptomem andropauzy?
  Brak energii, gorszy nastrój, obniżone libido, uderzenia gorąca - to symptomy, na które zwykle skarżą się dojrzałe kobiety, ale ten problem dotyczy też mężczyzn. Tak objawia się bowiem andropauza będąca efektem spadku poziomu testosteronu. Z wiekiem jego ilość w organizmie naturalnie się obniża. Można sobie jednak z tym poradzić.
 • Jacek Poniedziałek, Krystyna Janda
  Krystyna Pawłowicz wywołała medialną burzę, zarzucając Krystynie Pawłowicz ostre stadium klimakterium. Zdaniem niektórych, aktorka zachowała się nieelegancko, jednak Jacek Poniedziałek uważa, że żart był zabawny.
 • Paulina Młynarska, Krystyna Pawłowicz
  Paulina Młynarska, która otwarcie wspiera KOD i ostro atakuje rząd Prawa i Sprawiedliwości, właśnie stanęła w obronie Krystyny Pawłowicz. Dziennikarce bardzo nie spodobało się to, co na temat posłanki powiedziała Krystyna Janda.
 • Objawy menopauzy
  Każda kobieta ją przechodzi – wcześniej czy później. Menopauza, bo o nią tu chodzi, zazwyczaj związana jest z nieprzyjemnymi dolegliwościami. Czy wiesz, jak się na nią przygotować?
 • Guz mózgu częściej u kobiet, które stosują HTZ
  Nowe badania przynoszą niepokojące wyniki. Panie, które przez długi czas przyjmują określone hormony, zagrożone są rozwojem raka mózgu.
 • Dlaczego kobieta ma menopauzę?
  Uderzenia fali gorąca, nocne poty i niekontrolowane wahania nastroju... takie dolegliwości dopadają panie w okresie menopauzy. Naukowcy wskazują, że kobiety mogłyby tego nie doświadczać, gdyby nie mężczyźni. Bo klimakterium to właśnie sprawka... panów.
 • Jak dorosła córka może dbać o mamę?
  Przypominanie o regularnych badaniach, inspirowanie do rozwijania pasji, zachęcanie do aktywności fizycznej, szczere rozmowy o samopoczuciu - o tym, jak dorosła córka może dbać o mamę nie tylko w Dzień Matki, mówi ginekolog i endokrynolog dr Małgorzata Bińkowska.