• Klaudia Jachira
  Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych (POKiN) w Krakowie zaapelowało we wtorek do nowych posłów i senatorów z list Koalicji Obywatelskiej o nieprzyjmowanie do ich klubu parlamentarnego posłanki Klaudii Jachiry – aktorki znanej z budzących kontrowersje happeningów przeciw PiS.
 • Paweł Kukiz
  Ruch Kukiz'15 wybrał władze swojego klubu parlamentarnego. Rzecznik prasowy i poseł Jakub Kulesza poinformował, że przed pierwszym posiedzeniem Sejmu wybrano przewodniczącego oraz członków prezydium.
 • Ryszard Petru
  Ryszard Petru został szefem klubu parlamentarnego Nowoczesnej, a Barbara Dolniak kandydatką na wicemarszałka. Wiceprzewodniczącymi zostały Joanna Scheuring-Wielgus, Katarzyna Lubnauer i Joanna Schmidt. Monika Rosa będzie sekretarzem klubu, a Kamila Gasiuk została jego rzeczniczką.
 • Władysław Kosiniak-Kamysz
  Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz szefem klubu parlamentarnego ludowców. Wyboru dokonały władze klubu na posiedzeniu w Sejmie.
 • Minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna
  Grzegorz Schetyna w Radiu ZET opowiedział się przeciwko kandydaturze Ewy Kopacz na stanowisko szefa klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej.
 • Mariusz Błaszczak i Andrzej Smirnow
  Były poseł Platformy Obywatelskiej Andrzej Smirnow wstąpił do PiS. Andrzej Smirnow nie dostał się do Sejmu w ostatnich wyborach, ale w czerwcu ubiegłego roku przejął mandat po Dariuszu Rosatim, który został europosłem.
 • Zbigniew Ziobro
  To koniec klubu Solidarnej Polski w Sejmie - partii Zbigniewa Ziobry zabrakło posłów by można ją za taką sejmową strukturę uznać. Dlatego muszą teraz oddać służbowy samochód i rozliczyć się z reszty parlamentarnego majątku.
 • Jan Tomaszewski rozmawia z agentem Tomkiem w Sejmie
  Jan Tomaszewski jest ponownie członkiem klubu Prawa i Sprawiedliwości. Minął okres miesięcznego zawieszenia. Były bramkarz został ukarany za wypowiedzi na temat polskiej reprezentacji na Euro 2012. Tomaszewski przestał też być członkiem innego grona - Klubu Wybitnego Reprezentanta.
 • Jarosław Kaczyński i Joachim Brudziński
  Poseł PiS Joachim Brudziński zapowiedział w Szczecinie, że na Pomorzu Zachodnim w najbliższym czasie odbędzie się wyjazdowe posiedzenie klubu parlamentarnego tej partii. Klub ma się zapoznać na miejscu z problemami regionu.
 • Jacek Rostowski i Donald Tusk
  Podczas spotkania premiera Donalda Tuska z kolegium klubu PO pojawiło się 12 nazwisk możliwych kandydatów na szefa klubu Platformy; politycy ustalili, że w poniedziałek zbierze się zarząd partii, by rozmawiać o nowym rządzie - dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł w PO.