• Minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska, podczas uroczystych obchodów 110. rocznicy rozpoczęcia działalności Związku Nauczycielstwa Polskiego
  Ten dzień z pewnością należy do minister edukacji narodowej. Rano Joanna Kluzik-Rostkowska ogłosiła w rozmowie radiowej, że wynegocjowała powrót drożdżówek do szkolnych sklepików. Potem pojechała na urodziny Związku Nauczycielstwa Polskiego, by wręczyć krytykującym ją związkowcom okolicznościowe odznaczenia. Ci jednak nie zamierzają odstąpić od planów zorganizowania w Warszawie wielkiej demonstracji.
 • Minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska
  Samorządy nie mają odpowiednich warunków lokalowych, aby po wakacjach pomieścić w placówkach wszystkie maluchy. Dlatego większość wprowadza system dwuzmianowy, który nie podoba się rodzicom.
 • ojciec Tadeusz Rydzyk
  Konflikt na linii ojciec Rydzyk - szefowa MEN. Dyrektor Radia Maryja chce organizować w szkołach warsztaty medialne. Joanna Kluzik-Rostkowska jest sceptyczna.
 • Szef ZNP Sławomir Broniarz
  Jestem oburzony słowami minister edukacji Joanny Kluzik-Rostkowskiej, która w rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną (wywiad ukazał się w DGP z 25 lutego – red.) sankcjonuje łamanie prawa oświatowego i chwali tych, którzy wyzbyli się wszystkich szkół samorządowych. Czy to jest model edukacyjny, do którego dąży nowa minister?
 • Joanna Kluzik-Rostkowska
  Trwają rozmowy z Joanną Kluzik-Rostkowską, Janem Libickim i Jackiem Tomczakiem o przejściu do klubu PO, mają się one zakończyć do soboty - informują źródła PAP zbliżone do władz klubu Platformy.
 • Joanna Kluzik-Rostkowska
  Szef klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Tomasz Tomczykiewicz powiedział w poniedziałek PAP, że jego ugrupowanie jest otwarte na przyjęcie posłów PJN: Joanny Kluzik-Rostkowskiej i Pawła Poncyljusza. Nie wykluczył podjęcia rozmów z nimi w tym tygodniu.
 • PJN podzielony po wyrzuceniu Bielana?
  Posłowie PJN mają poruszyć na środowym posiedzeniu klubu sprawę zakończenia współpracy z europosłem Adamem Bielanem - wynika z nieoficjalnych informacji PAP zbliżonych do klubu.
 • Przewrót w PiS szykowany był już sierpniu?
  Wiceprezes PiS, europoseł Zbigniew Ziobro powiedział, że od czeskich europosłów dowiedział się o tym, że już w sierpniu słyszeli oni od polskich eurodeputowanych o planach "zmiany formuły PiS-u bądź stworzenia czegoś nowego".