• Alicia Vikander
  Alicia Vikander w ciągu roku z szerzej nieznanej szwedzkiej aktorki i tancerki zmieniła się w jedną z najjaśniej świecących gwiazd kina, laureatkę Oscara i nową Larę Croft równocześnie.
 • "Kochanek królowej" teraz na DVD
  Ubiegłoroczny hit duńskiej kinematografii nareszcie trafia do sklepów. Przez polskie kina śmignął praktycznie niezauważony, choć za granicą krytycy dzieło Nikolaja Arcela dostrzegli. "Kochanek królowej" zgarnął nominację do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny, dwie nagrody na festiwalu w Berlinie, zaś czołowy krytyk brytyjski Mark Kermode nazwał go najlepszą produkcją 2012 roku.
 • Trudno być królową...
  W "Kochanku królowej" Nikolaj Arcel nie opowiada ckliwej historii o złamanym sercu władczyni, zimnych pałacowych korytarzach i splecionych w sekretnym uścisku dłoniach kochanków. Jego propozycja wykracza daleko poza formułę kostiumowego melodramatu, w którym główną rolę grają krynoliny i kandelabry z epoki.
 • "W drodze"
  Wrzesień zapowiada się na miesiąc dobrego kina. Na ekranach zadebiutuje m.in. gorąco oczekiwana historia Paktofoniki, nowe dzieło twórców oscarowego "Artysty" oraz film naszego człowieka w Zjednoczonym Królestwie – Pawła Pawlikowskiego z utalentowaną Joanną Kulig w jednej z głównych ról.
 • "ParaNorman" – premiera: 21 września
  To będzie bardzo filmowa jesień. W znakomitym towarzystwie Bonda, ParaNormana i pięknej Anny Kareniny. Z długiej listy obrazów, które wejdą na ekrany polskich kin do końca tego roku, wybraliśmy propozycje najciekawsze – te niszowe, często nagradzane na festiwalach i głośne superprodukcje zobaczenia warte...
 • "Kochanek królowej"
  Ich troje – młoda królowa, szalony król i jego lekarz – w obsypanej nagrodami superprodukcji ze znakomitą rolą Madsa Mikkelsena. Wielkie idee, zakazana miłość i klasyczny melodramat. "Kochanek królowej" na festiwalu w Berlinie zdobył dwa Srebrne Niedźwiedzie. Do polskich kin wejdzie 21 września.