• Donald Tusk
  Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku szef Rady Europejskiej umieścił specjalne nagranie na Twitterze.
 • Tomkowa
  Mieszkańców Tomkowej w województwie dolnośląskim zbulwersował przebieg kolędy. Zamiast księdza wizyty duszpasterskie składały kucharka i kościelna. Panie miały święcić domy i pobierać ofiary. Proboszcz tłumaczył się chorobą, co jednak nie przekonało ani mieszkańców ani biskupa.
 • Świąteczna ambasada
  Ambasada USA w Warszawie i Konsulat Generalny w Krakowie jak co roku składają świąteczne życzenia za pośrednictwem specjalnie przygotowanego filmu.
 • Śwętokrzyskie Kolędowanie z Polsatem
  Wigilijny koncert "Świętokrzyskie kolędowanie z Polsatem" wprowadzi widzów w nastrój nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Tym razem artyści spotkali się w zabytkowych barokowych wnętrzach bazyliki katedralnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kielcach by wspólnie zaśpiewać najpiękniejsze kolędy. W I dzień Bożego Narodzenia Polsat pokaże zaś świąteczny koncert z najnowszymi piosenkami Seweryna Krajewskiego i Andrzeja Piasecznego .
 • Koncert "Cała Polska śpiewa kolędy"
  Nic tak nie wprawia w świąteczny nastrój jak śpiewanie kolęd. Jeśli w dodatku można to robić w towarzystwie największych gwiazd polskiej sceny, efekt będzie gwarantowany. Okazję do takiego wspólnego kolędowania stworzy widzom stacja TVP1, która w święta pokaże widowiskowy koncert, który odbył się na Długim Targu w Gdańsku.
 • "Gdy się Chrystus rodzi". Zobacz tekst kolędy
  "Gloria in excelsis Deo" wyśpiewywane w refrenie znaczy po łacinie "Chwała na wysokości Bogu". Oto pełny tekst kolędy "Gdy się Chrystus rodzi".
 • "Wśród nocnej ciszy". Zobacz tekst kolędy
  Bez wątpienia jedna z najpopularniejszych polskich kolęd. Jednak przy drugiej zwrotce często zaczynają się problemy z tekstem. Oto podpowiedź!
 • "Dzisiaj w Betlejem". Zobacz tekst kolędy
  Tu przyda się głos. Kolęda "Dzisiaj w Betlejem" nie należy do najłatwiejszych do zaśpiewania, a to ze względu na refren. Ale że wszyscy znają jej melodię, jest to jedna z najpopularniejszych pieśni wigilijnych. Oto jej tekst!
 • "Oj, maluśki". Zobacz tekst kolędy
  Historia tej kolędy sięga XVIII wieku, ale kolejne zwrotki są dopisywane także dzisiaj. "Oj, maluśki" to nastrojowa pieśń, w której nie brakuje dawnych ludowych zwrotów. Oto jej tekst!
 • "Lulajże, Jezuniu". Zobacz tekst kolędy
  To jedna z najbardziej znanych kolęd. Jej melodia przywodzi na myśl kołysankę. Sprawdź, czy znasz jej tekst!