• Kołodko
   Nie będzie takiej płacy minimalnej. Inflacja będzie nieco wyższa, nieco przyspieszy, ale nie aż tak żeby dojść na koniec przyszłego roku do takiej kwoty płacy minimalnej – mówił w "Faktach po Faktach" prof. Grzegorz Kołodko.
 • Prof. Grzegorz Kołodko
  "Chcę wierzyć, że to mu się wymsknęło" - tak prof. Grzegorz Kołodko skomentował wypowiedź szefa MSWiA, który stwierdził, że "ideologia multikulti przyniosła swoje tragiczne rezultaty".
 • Prof. Grzegorz Kołodko
  O tym, czy Grecja pozostanie w strefie euro zdecydują najbliższe dni - uważa Grzegorz Kołodko. Zdaniem ekonomisty, szanse na uratowanie greckiej gospodarki są coraz mniejsze.
 • Marek Belka
  Jarosław Kaczyński zapowiada, że wkrótce przedstawi kandydata na premiera, który mógłby zająć się wprowadzeniem reform w Polsce. To ma być osoba, którą zaakceptują wszystkie partie - zarówno koalicja, jak i opozycja. Czy jest wśród wybitnych ekonomistów zaproszonych na konferencję PiS dotyczącą propozycji zmian w kraju? Kogo z nich obstawiacie?
 • Czekają nas zamieszki
  Przejściowo nie będą rosły płace i emerytury. Ludzie będą wychodzić na ulice i demonstrować przeciwko "zaciskaniu pasa", także w Polsce. Po roku, dwóch latach Europa zacznie odzyskiwać konkurencyjność. Taką wizję niedalekiej przyszłości w wywiadzie dla "Faktu" kreśli prof. Grzegorz W. Kołodko, były wicepremier i minister finansów, dziś wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego.
 • Polska nigdy nie była zieloną wyspą
    Nie porównujmy się z gorszymi. Co by było, gdyby córka przyniosła do domu tróję z minusem, a żona chwaliłaby się sąsiadce: „widzisz jakie mam wspaniałe dziecko, trója z minusem, a syn Kowalskiej dostał dwóję”. Trzeba równać w górę, do tych co mają piątki i czwórki – powiedział w TVP Info prof. Grzegorz Kołodko.
 • Były wicepremier ostrzega: Ludzie wyjdą na ulicę
  Rządowe oszczędności skończą się wielkimi protestami na polskich ulicach - twierdzi jeden z najbardziej znanych polskich ministrów finansów. Polityk dodaje też, że Polska przegapiła moment przyjęcia euro, a na kolejny termin wejścia do strefy wspólnej waluty trzeba będzie poczekać kilka lat.