• Mahershala Ali jako Don Shirley
  Czy nominowany do pięciu Oscarów "Green Book" to tylko kolejna gładka bajka o rasizmie, nakręcona przez białych liberałów dla białych liberałów? Odpowiedź wcale nie jest tak oczywista, jak mogłoby się wydawać.
 • Kadr z komedii "Miszmasz czyli Kogel Mogel 3"
  Krytycy nie zostawili na filmie suchej nitki. Najgorszy zarzut jest taki, że film jest zwyczajnie nieśmieszny. I co? "Miszmasz czyli Kogel Mogel 3" w ciągu niecałych dwóch tygodni wyświetlania na ekranach przyciągnął już ponad 1,5 miliona widzów! Komedia Kordiana Piwowarskiego według scenariusza Ilony Łepkowskiej przyciąga do kin rzesze Polaków w całym kraju.
 • Karolina Korwin Piotrowska, plakat do filmu "Kogel Mogel 3"
  Długo wyczekiwana przez fanów kultowych polskich komedii 3. cześć "Kogla Mogla" niedawno trafiła na kinowe ekrany. Jednak zdaniem Karoliny Korwin Piotrowskiej, seans tego filmu można, a nawet trzeba sobie darować.
 • "Przepraszam, że przeszkadzam" w kinach od 15 marca
  W marcu w kinach pojawi się komedia "Przepraszam, że przeszkadzam". Już zwiastun wywoła u Was wybuchy śmiechu.
 • Kadr z filmu "Kevin sam w domu"
  Reżyserem był Kolumb od Harry’ego Pottera. Budżet – jak na amerykańskie produkcje bardzo mały – wynosił zaledwie 17 milionów dolarów. Efektem jest Kevin sam w domu" – film, który wpisał się w bożonarodzeniową tradycję mocniej, niż ktokolwiek mógł przypuszczać.
 • W filmie "Miszmasz czyli Kogel Mogel 3" dużo się dzieje...
  "Miszmasz czyli Kogel Mogel 3" trafi do kin 25 stycznia. Na ekranie zobaczymy postaci doskonale znane z poprzednich części trylogii i plejadę gwiazd w zupełnie nowych rolach. Grażyna Błęcka-Kolska, Ewa Kasprzyk, Zdzisław Wardejn, Nikodem Rozbicki, Aleksandra Hamkało, Maciej Zakościelny, Katarzyna Skrzynecka i Anna Mucha zapraszają do kin na film, który zapowiadany jest jako komedia taka jak dawniej.
 • Morten Grunwald / CC BY 3.0
  Duński aktor Morten Grunwald, znany w Polsce i na świecie przede wszystkim z roli w kultowym "Gangu Olsena", zmarł w wieku 83 lat na raka płuc.
 • "Juliusz" w kinach od 14 września
  Spróbujmy spojrzeć na „Juliusza” jak na współczesny przebój muzyki pop: liczna grupa autorów (a w tym przypadku scenarzystów było aż ośmiu) pracuje nad tym, by powstał produkt skrojony pod szeroki gust. Oparty na sprawdzonych schematach, ale gdy trzeba – zaskakujący. Odpowiednio pikantny (wulgaryzmy sprawdzają się tu jako puenta wielu żartów), lecz w gruncie rzeczy bezpieczny. Udało się? Jak najbardziej. „Juliusz” – choć na pierwszy rzut oka na to nie wygląda – jest komedią romantyczną. I zdecydowanie wyrasta ponad krajową średnią.
 • "Juliusz" w kinach od 14 września
  "Juliusz" to nowa komedia twórców "Planety Singli" – przeboju, który obejrzało w kinach blisko 2 miliony widzów! W roli tytułowej Wojciech Mecwaldowski, obok którego zobaczymy Jana Peszka, Annę Smołowik i Rafała Rutkowskiego. Scenariusz filmu współtworzyli najlepsi polscy stand-uperzy: Abelard Giza i Kacper Ruciński. W dodatkowych, zaskakujących rolach wielkie nazwiska polskiego kina: Jerzy Skolimowski, Andrzej Chyra i Maciej Stuhr.
 • Berek
  W jednym z odcinków trzeciej serii „Latającego Cyrku Monty Pythona” mogliśmy oglądać olimpijski finał zabawy w chowanego. A właściwie drugą jego rundę. Pierwsza – w której zawodnik brytyjski szukał sportowca z Paragwaju – zakończyła się rekordowym wynikiem: trwała 11 lat, 2 miesiące, 26 dni, 9 godzin, 3 minuty i 27.4 sekundy. W rewanżu szukającym jest Paragwajczyk i w czasie, gdy na placu Trafalgar w Londynie odlicza do tysiąca, jego przeciwnik jedzie na lotnisko, kupuje bilet na Sardynię i chowa się w ruinach zamku, co zwiastuje kolejną ciągnącą się latami rozgrywkę.