• Marta Kaczyńska
  Maj to czas komunii. Nie inaczej spędzi go starsza córka Marty Kaczyńskiej, Ewa. Słynna mama chodzi ze swoją pociechą na próby do jednego z gdyńskich kościołów.
 • Druga komunia? Czy będzie obowiązywać w całym kraju?
  Już pierwsza komunia to wielkie wydarzenie dla dzieci i ich rodzin. Wielkie również z uwagi na koszty. A wkrótce być może biskupi wprowadzą w całej Polsce uroczystość drugiej komunii. Taki zwyczaj działa już w diecezji płockiej.
 • Prezenty na pierwszą komunię: Tablet, smartfon, używany medalik
  Zegarek? Komórka? To już przeżytek. Nawet laptopy i quady idą w odstawkę. Teraz w prezencie na Pierwszą Komunię Świętą kupuje się tablety i smartfony. Średnio na podarek komunijny wydamy aż półtora tysiąca złotych.
 • Pierwsza komunia Święta - jeszcze taka święta?
  Komunia bez prezentów. Czy w ogóle jeszcze potrafimy to sobie wyobrazić? To święto staje się festiwalem, a nawet  - konkursem podarków. Obawiamy się, że tworzymy z dzieci małych konsumentów. Czy jeszcze możemy tego uniknąć? Co - i jak - ofiarować dziecku na tę szczególną okazję? W rozmowie z „Dziennikiem” odpowiada psycholog i coach Artur Król.
 • Już nie zegarek, rower, a nawet aparat fotograficzny tylko nowiutki iPhone lub quad - to hity tegorocznych prezentów na pierwszą komunię świętą. Marzą o nich chłopcy, a dziewczynki o pięknej biżuterii i damskim laptopie. Prezent na komunię może kosztować nawet kilka tysięcy złotych.
 • Dzieciaki mają swoje zdanie na temat I komunii...
  W kościołach trwają próby przed I komunią świętą i co najmniej kilka razy w tygodniu przykościelne place są pełne dzieciaków. Wykorzystując tę okazję, zapytaliśmy kilkoro dziewięciolatków o ich przeżycia związane z tym ważnym dniem. Dziewczynki i chłopcy opowiadali o tym, czego się boją, na co czekają i co ich cieszy w związku z komunią. Oto ich wypowiedzi. Zapraszamy do lektury - niektóre przemyślenia są naprawdę godne uwagi!
 • Podczas uroczystości komunijnych również obowiązują zasady savoir vivre'u
  Komunia to ważne wydarzenie dla całej rodziny. Warto zadbać, aby uroczystość i następujące po nim przyjęcie przebiegały w ciepłej atmosferze. Aby tak się stało, trzeba wiedzieć, jak rozwiązać najczęstsze problemy pojawiające się przy tej okazji. Oto skrócony przewodnik komunijnego savoir vivre’u.
 • Aby I komunia była dla dziecka ważnym wydarzeniem, należy je do tego przygotować
  Maj to w Polsce już tradycyjnie miesiąc, w którym 9-latki przystępują do I komunii świętej. O tym, jak przygotować dziecko do tego niezwykłego wydarzenia i pomóc mu zrozumieć jego wagę oraz o roli rodziny i duchownych w tym procesie, rozmawiamy z księdzem doktorem Zenonem Hanasem, który w swojej pracy duszpasterskiej przygotowywał do przyjęcia Sakramentu m.in. dzieci w Niemczech.
 • Komunia zrobiona na szaro: kolekcja Hortensii Maeso na sezon 2011
  Pierwsza Komunia kojarzy na się z nieodłączną bielą – symbolem czystości i niewinności. A może tak do komunijnego stroju wprowadzić inny kolor – na przykład szarość? Taką propozycję ma hiszpańska projektantka Hortnensia Maeso. W swojej kolekcji strojów komunijnych na sezon 2011 designerka postawiła na nietypowe dla nas elementy: szare akcenty, fantazyjne stroiki we włosach dziewcząt, swobodnie dobrane dodatki – np. szale. Maeso skróciła sukienki dziewcząt i spodenki chłopców i nadała im swobodniejszy charakter. Jaki osiągnęła efekt? Zobaczcie!
 • Pierwsza Komunia już za pasem. Jak ubrać naszą pociechę na to niepowtarzalne święto? W sklepach mnogość propozycji. Swoje do powiedzenia mają również dyktatorzy mody. Na pokazie Cibeles Madrid Novias komunijne stroje na sezon 2011 zaprezentowali hiszpańscy designerzy: Barcarola i Miquel Suay. Zobacz komunijne propozycje tych projektantów!