• Zestresowany mężczyzna
  Czujesz kołatanie serca, nogi się pod tobą uginają. Twarz płonie, ręce drżą, zaczynasz się pocić. Do tego mówisz nieskładnie i masz problemy z koncentracją. Co się dzieje? Tak działa stres.
 • Dziecko zakrywa uszy
  Badania przesiewowe wykazały, że nawet co 5-6 dziecko w szkole podstawowej może mieć problemy ze słuchem, które mogą utrudniać rozwój i stanowić przyczynę kłopotów z nauką – powiedział konsultant krajowy w dziedzinie otolaryngologii prof. Henryk Skarżyński.
 • Zmęczona kobieta
  Senność, problemy z koncentracją i ból głowy. Wiele osób uskarża się na problemy związane z przesileniem wiosennym. Jak sobie z tym poradzić?
 • Mózg
  Chcesz poprawić kondycję mózgu i usprawnić zdolność myślenia? Rusz się, choćby na spacer. Nawet niewielki wysiłek poprawia zdolności mentalne – wynika z badań opublikowanych na łamach magazynu naukowego „Neuropsychologia”.
 • telewizja
  W Unii Europejskiej sprawę koncentracji kapitału – nie tylko w mediach – reguluje Rozporządzenie Rady 139/2004/WE z 20 stycznia 2004 roku w sprawie kontroli koncentracji przedsiębiorstw. Upoważnia ono Komisję Europejską do oceny koncentracji na poziomie wspólnotowym. Pozwala też państwom członkowskim na zastosowanie w sektorze mediów dodatkowych mechanizmów kontrolnych w celu ochrony pluralizmu. Z tej możliwości skorzystało wiele krajów UE.
 • Tabletki w kształcie mózgu
  Przed egzaminami młodzi ludzie wspomagają się często preparatami farmaceutycznymi, które rzekomo poprawiają koncentrację i pamięć. O konsekwencjach zdrowotnych takiego postępowania opowiedział pedagog społeczny i socjolog prof. Mariusz Jędrzejko. Jak zachowuje się osoba, która jest pod wpływem dopalaczy?
 • Złożone gazety
  Mam nadzieję, że do wakacji gotowy rządowy projekt legislacyjny dot. repolonizacji mediów będzie mógł ujrzeć światło dzienne - zapowiedział wiceminister kultury Jarosław Sellin. Jak dodał, analizowane są rozwiązania dekoncentracyjne obowiązujące w Niemczech i we Francji.
 • Joanna Lichocka
  Na środę zwołano nadzwyczajne posiedzenie sejmowej komisji kultury i środków masowego przekazu, która zajmie się listem szefa Ringier Axel Springer Media AG Marka Dekana - poinformowała posłanka Joanna Lichocka (PiS) na poniedziałkowej konferencji prasowej w Kaliszu.
 • Lody i kawa
  Wyniki najnowszych badań japońskich naukowców spodobają się zwłaszcza dzieciom. Otóż okazuje się, że warto na pierwszy posiłek wybrać lody.
 • Tabletki
  Wartość krajowego rynku suplementów diety sięgnie w tym roku 3,8 mld zł. Rodzime firmy szykują się też do ekspansji za granicę - pisze "Rzeczpospolita".