• Andrzej Dera
  Komuś przeszkadza konferencja nt. sytuacji na Bliskim Wschodzie i wpływów Iranu, skoro przeciwko niej protestuje - powiedział w niedzielę prezydencki minister Andrzej Dera, odnosząc się do wezwania polskiego dyplomaty do irańskiego MSZ.
 • Premier Mateusz Morawiecki
  Jesienią rozpoczął się w Polsce trzyletni maraton wyborczy. Zadowolenie z wyników wyborów samorządowych deklarowali zarówno politycy PiS-u, który ma więcej niż dotąd władzy w regionach, jak i opozycji, której przedstawiciele rządzą w dużych miastach. Ale były też konflikty o Sąd Najwyższy (z udziałem Komisji Europejskiej i TSUE) czy – z Izraelem – o nowelizację ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, która przewidywała możliwość karania za przypisywanie Polakom odpowiedzialności za hitlerowskie zbrodnie z czasów II wojny światowej.
 • Lech Wałęsa
  Były prezydent Lech Wałęsa opublikował w mediach społecznościowych "apel do liderów ugrupowań demokratycznych". Pisze w nim o potrzebie zjednoczenia opozycji i swoim zaniepokojeniu wywołanym konfliktami.
 • Sztokholm, flaga Szwecji
  W Sztokholmie trwa trzecia w tym roku fala przemocy - od początku roku na skutek porachunków grup przestępczych w stolicy Szwecji doszło do 93 strzelanin. W ich wyniku 10 osób zginęło, a 45 zostało rannych.
 • Kreml
  Rosja jest na granicy konfliktu z wszystkimi sąsiadami. Przekonuje o tym portal Gazieta.ru, publikując obszerną analizę dotychczasowych stosunków Moskwy z sąsiednimi stolicami. Na początek redakcja rosyjskiego portalu wymienia te kraje, z którymi Rosja już jest w konflikcie. To przede wszystkim: Gruzja, Ukraina, Turcja, Łotwa i Estonia.
 • Protesty na Ukrainie
  Tę zmianę czuć już w powietrzu. Ulica się boi, politycy knują, armie się zbroją. Chaos się pogłębia.
 • Andrzej Duda, premier Ewa Kopacz, pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf oraz prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński podczas uroczystości
  Upominanie rządu czy przypomnienie o tym, jak może niedługo wyglądać scena polityczna? Politycy komentowali w radiowej Trójce wczorajszy apel prezydenta-elekta Andrzeja Dudy, aby do jego zaprzysiężenia nie dokonywano poważnych zmian ustrojowych, a także takich, "które mogą budzić niepotrzebne emocje i kreować konflikty".
 • Donald Tusk
  Dobre relacje z USA, sytuacja gospodarcza strefy euro i konflikty przygraniczne. To priorytety, które widzi przed sobą Donald Tusk, jako nowy szef Rady Europejskiej. Mówił o tym w TVP Info, w pierwszym wywiadzie po oficjalnym objęciu tego stanowiska.
 • Niemcy: Polska nie chce być unijnym awanturnikiem
  Donald Tusk chce udowodnić, że nie będzie takim awanturnikiem na europejskich salonach, jak jego poprzednik - twierdzą niemieckie media. Zauważają jednak, że rząd czekają konflikty z wspólnotowymi mocarstwami o budżet, czy stosunki z Rosją.