• Moskiewski Kreml
  Rosyjskie służby przeprowadziły rewizje w mieszkaniu i w gabinecie szefa Federalnej Służby Celnej (FTS) Andrieja Bieljaninowa, a także w gabinetach jego zastępców, w ramach sprawy karnej dotyczącej przemytu alkoholu - poinformował Komitet Śledczy.
 • koniak
  Można się nim delektować, kolekcjonować, ale również traktować jako lokatę kapitału. Przedstawiamy jeden z najbardziej prestiżowych alkoholi: koniak.
 • Koniak
  Koniak - słowo, które kojarzy się z elegancją i wyrafinowaniem. To ponadczasowy trunek, którego charakter od dekad przywołuje na myśl wizję dobrego życia. Otoczeni aurą elegancji koneserzy koniaku wzdrygnęliby się na samą myśl o dolaniu do niego choćby kropli… No właśnie, kropli czego?
 • Donald Tusk
  Od początku kadencji Kancelaria Prezesa Rady Ministrów zamówiła 1000 butelek alkoholu, za które trzeba było zapłacić 75 tys. złotych.
 • Herbaciany drink na sylwestra? Proszę bardzo
  Zamiast częstować sylwestrowych gości mocnym alkoholem, po którym na drugi dzień głowa pęka w szwach, pomyśl o zastąpieniu wódki, koniaku, a nawet wina - herbatą. Pomysłowe drinki na bazie herbaty to świetny sposób na rozgrzanie imprezy. Sprawdź nasze przepisy.
 • Rynek będzie dynamicznie się rozwijał również dzięki... kobietom, które coraz częściej sięgają po alkohol z górnej półki
  Bogacenie się naszego społeczeństwa ma odzwierciedlenie już nawet na rynku alkoholi. Na te zaliczane do klasy premium, czyli whisky, prawdziwe szampany, koniaki itp., wydamy w tym roku niemal 260 mln dolarów, czyli – licząc po wczorajszym kursie – około 820 mln zł. To o 10 proc. więcej niż w roku ubiegłym. Jak twierdzą eksperci z firmy doradczej KPMG, już w 2015 roku wypijemy luksusowe alkohole za ponad miliard złotych. To więcej, niż jest u nas wart rynek odnowy biologicznej.
 • A\
  Nawet najtańszy alkohol może dobrze spełniać swoje zadanie, mimo to na całym świecie produkowane są również trunki luksusowe. Nie trzeba ich nawet próbować – już sama cena przyprawia o zawrót głowy. Ekskluzywne alkohole produkowane są w seriach limitowanych, co podnosi ich rangę i cenę. Oto lista najdroższych alkoholi świata.
 • Ceny nowych jachtów śródlądowych, kompletnie wyposażonych i ożaglowanych to wydatek rzędu 50-100 tys. zł
  Bez luksusu można żyć, ale każdy marzy by się w nim pławić. Synonim bogactwa, komfortu i wygody, dostępny jedynie dla nielicznych i właśnie przez to tak ekskluzywny. W ostatnim roku Polacy wydali na towary luksusowe 27 mld zł. Myślisz, że to dużo? Poznaj najdroższe marzenia świata!
 • Lampka wina zapobiega zawałom... to mit
  Nawet niewielkie ilości spożywanego alkoholu mogą powodować zwiększenie ryzyka występowania nadciśnienia tętniczego, ostrzega "Dziennik Polski" w oparciu o badania krakowskich naukowców.