• kobieta biznes
  Kolejne konkursy, szkolenia, warsztaty, specjalne biura – jedna za drugą powstają inicjatywy, które mają pomóc start-upom w poważnym starcie w biznesie. Jedną z nich są European Start-up Days w Katowicach.
 • Urzędnik
  Szefowie urzędów bez problemów będą mogli z dnia na dzień powołać dyrektora i w każdej chwili się z nim pożegnać. Bez konkursów w administracji ma być szybciej, ale niekoniecznie lepiej.
 • ZUS
  Zakład Ubezpieczeń Społecznych zwolnił w piątek - z dniem 30 listopada - dyrektorów swoich oddziałów. Rozpisano konkurs na te stanowiska. Dotychczasowi dyrektorzy mogą w nim startować - dowiedziała się PAP w ZUS.
 • Dawid Jackiewicz
  Minister skarbu państwa kończy z konkursami. Dawid Jackiewicz zapowiada, że w przypadku spółek o "szczególnym znaczeniu" sam będzie decydował o kształcie rad nadzorczych czy zarządu.
 • Krzysztof Kwiatkowski, prezes NIK
  Szef NIK Krzysztof Kwiatkowski zapowiada, że sam wystąpi z prośbą o uchylenie mu immunitetu poselskiego. Wcześniej portal tvn24.pl poinformował, że katowicka prokuratura na podstawie materiałów zebranych przez CBA skierowała już odpowiedni wniosek w tej sprawie do Prokuratury Generalnej. Uzasadnia to podejrzeniem ustawiania konkursów w centrali i delegaturach Najwyższej Izby Kontroli.
 • Detektywi na Facebooku
  Kilka znanych firm ma poważne problemy z organizowanymi przez siebie na Facebooku konkursami - coraz częściej zwyciężają w nich oszuści. Ich liczba rośnie proporcjonalnie do wartości upominków. irmy zaczęły wynajmować specjalnych sieciowych detektywów.
 • Światowy sukces NBP. W nietypowej dziedzinie...
  Narodowy Bank Polski zaliczył wielki światowy sukces. Jedno z jego dzieł doczekało się uznania największych specjalistów i przyniosło naszemu bankowi centralnemu wielkie uznanie. Choć dziedzina jest dość nietypowa...
 • Urzędy ostrzegają: SMS może cię drogo kosztować
  KRRiT i UKE ostrzegają przed wysokopłatnymi sms-ami i połączeniami telefonicznymi, jakie wykorzystywane są w wielu konkursach, usługach randkowych czy np. telewizyjnych reality show. Na stronach UKE znaleźć można wykaz numerów, których wykręcenie może drogo kosztować.