• Złoty
  Niskie stopy procentowe nie zniechęcają ludzi do składania swych oszczędności w banku. Instytucje finansowe mają zresztą swoje sposoby, by skłonić klientów do założenia lokat, czy zainwestowania w fundusze.
 • Kobieta ze skarbonką
  Eksperci TotalMoney.pl przyjrzeli się bliżej aktualnym ofertom kont oszczędnościowych. Szukają rachunku, na który comiesięczne wpłacanie 500 zł będzie najbardziej opłacalne. Jeśli więc planujesz rozpocząć regularne odkładanie pieniędzy lub chcesz zmienić swój dotychczasowy produkt oszczędnościowy, koniecznie zapoznaj się z najnowszym rankingiem kont oszczędnościowych.
 • Emeryt i jego bliscy
  Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie cieszy się zaufaniem wśród społeczeństwa. Jak wiadomo, to właśnie na nim głównie opiera się system emerytalny w Polsce. W głowach naszych obywateli rodzą się więc przez to obawy o przyszłość - czy państwo będzie w stanie ją wypłacić. Wobec tego poszukują oni alternatywnych form oszczędzania pieniędzy "na starość". Zobaczmy, ile jest takich osób w Polsce i jaką część swoich zarobków są oni w stanie odłożyć na przyszłość.
 • Pieniądze
  Mechanizm naliczania odsetek od odsetek nazywany jest potocznie procentem składanym. Jest on w długim okresie jednym z najważniejszych sprzymierzeńców oszczędzających. Jego korzystny wpływ na wartość oszczędności spowalnia jednak kilka czynników. Jakie to czynniki i czy możemy ich uniknąć?
 • Złotówka
  Nasz cykl „Jak inwestować?” rozpoczęliśmy analizą podstawowych aspektów działalności nowych inwestorów – technikach i horyzoncie inwestowania. Gdy jednak już zdecydujemy się na inwestycję nieuchronne jest spotkanie z jej naturalną cechą – ryzykiem. Jak je oswoić i wykorzystać w realizacji zyskownej inwestycji? Tym zajmiemy się w tej części cyklu.
 • Pieniądze
  W poprzednim artykule z cyklu „Jak inwestować?” przybliżyliśmy temat inwestowania osobom, które w większości przypadków dopiero zamierzają rozpocząć przygodę z rynkiem kapitałowym. Szczególną uwagę zwróciliśmy na analizę indywidualnej sytuacji finansowej, która pomaga określić podstawowe elementy przyszłych inwestycji. Jednym z czynników, jaki omówiliśmy był cel inwestycyjny. Bezpośrednio z nim związany jest kolejny bardzo ważny element, czyli horyzont inwestycyjny, na którym skupimy się w tym artykule.
 • Pieniądze
  Hasło „inwestowanie” coraz częściej pojawia się w prasie, radio czy telewizji. W wyniku niedawno zażegnanego kryzysu finansowego, dla części osób ma niestety ono negatywny wydźwięk. Obawa przed kolejnym spadkiem wartości własnych oszczędności jest większa, niż chęć ich powiększenia. Tymczasem ten strach, jest często także wynikiem braku wiedzy i doświadczenia w świecie finansów. Wobec tego, postanowiliśmy przybliżyć podstawowe aspekty inwestowania w cyklu artykułów „Jak inwestować?”.
 • Pozostające ciągle na historycznie najniższym poziomie stopy procentowe sprawiają, że trudno znaleźć dziś w standardowej ofercie banków produkty przynoszące satysfakcjonującą stopę zwrotu. Jak oceniają eksperci banku BGŻOptima, nie można wykluczać, że taka sytuacja będzie się utrzymywała do końca roku, a pierwszą podwyżkę zobaczymy dopiero w I kwartale 2015 roku, a nawet znacznie później, przy bardziej negatywnym scenariuszu dla naszej gospodarki.
 • Pieniądze
  Oszczędzać można na nowe auto, emeryturę czy nieprzewidziane wydatki związane z wydarzeniami losowymi. Czy Polacy w ogóle oszczędzają? Jeśli tak, to z jakim zamysłem odkładają swoje pieniądze, jakimi kwotami dysponują i jak lokują zgromadzone dotychczas środki?
 • Konta w pakiecie mogą się opłacać
  Środki pozostawione na zwykłym koncie osobistym nie przynoszą zysku. Dlatego bardziej opłacalne jest przelanie ich na konto oszczędnościowe lub lokatę. Tymczasem banki coraz częściej oferują w jednym pakiecie rachunek osobisty i oszczędnościowy. Co klientowi daje takie rozwiązanie?