• Bank
  57 proc. osób korzystających z bankowości choć raz zmieniło usługodawcę. Powody? Atrakcyjna oferta konkurencji, podwyżka opłat, prowizji oraz mała liczba dostępnych bankomatów.
 • Haker
  Policja zapewnia, że w tym roku nie miała zgłoszeń od banków o zmasowanych atakach na ich systemy internetowe; apeluje jednak, by osoby korzystające z bankowości elektronicznej były ostrożne i bardzo dokładnie sprawdzały, komu i dlaczego ujawnią swoje dane.
 • Bank
  Coraz więcej osób decyduje się na posiadanie wspólnego konta. Jeśli dzielimy z kimś mieszkanie, cały swój wolny czas i życie, dlaczego więc nie skorzystać z opcji posiadania jednego rachunku?
 • haker
  Brytyjska policja próbuje ustalić, kim są hakerzy, którzy wkradli dane osobowe klientów firmy telekomunikacyjnej TalkTalk. Przechowywała ona w swej bazie danych nazwiska, adresy, daty urodzenia, numery kont bankowych, kart kredytowych i hasła czterech milionów klientów.
 • Nastolatki z komputerem
  Banki przygotowały dla klientów w wieku 13 - 18 lat specjalną ofertę kont młodzieżowych. Jest ich w sumie kilkanaście, wybór więc całkiem spory. Które konto jest najlepsze? Zapraszamy do lektury rankingu przygotowanego przez ekspertów porównywarki finansowej TotalMoney.pl.
 • Rodzice z dzieckiem
  Dzięki kontom bankowym i kartom przedpłaconym dla najmłodszych dziecko może mieć stały dostęp do pieniędzy, dysponując jednak wyłącznie sumą wyznaczoną przez rodziców. Jest to przydatne zwłaszcza podczas wyjazdów, gdy dziecko jest z dala od rodziców. Konta bankowe to także dobry sposób na naukę oszczędzania i gospodarowania kieszonkowym.
 • haker password
  FBI ma na celowniku 60 grup hakerskich powiązanych z rządami poszczególnych państw. Jedna z cyberprzestępczych organizacji na pewno pochodziła z Korei Północnej.
 • Bank
  Państwo będzie miało lepszy wgląd w konta bankowe. Trwają pracę nad ustawą autorstwa MSW, dzięki której ma powstać centralna baza rachunków. Równolegle senatorowie próbują rozwiązać problem tak zwanych martwych kont, czyli rachunków, na których od lat nie było ruchu, a które mogą być ważne dla spadkobierców.
 • Z raportu "Zwyczaje płatnicze Polaków" opracowanego przez Departament Systemu Płatniczego NBP wynika, że średnia wartość miesięcznej opłaty za posiadanie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego wynosi w Polsce 5,10 zł. W przypadku karty płatniczej to 2,80 zł. Kto płaci za nie najwięcej?
 • Żandarmeria wojskowa
  MON chce dać więcej uprawnień żandarmom. Żołnierze tej formacji mieliby podobne uprawnienia do policji. Jak tłumaczy to minister obrony narodowej?