• Happening "Los kobiet, głos kobiet" w Warszawie organizowany przez Akcję Demokracja, którego celem ma być zmobilizowanie wyborców i wyborczyń o progresywnych przekonaniach do głosowania w wyborach do PE
  Tydzień przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, Akcja Demokracja zorganizowała w Warszawie happening, którego celem było wzmocnienie głosu kobiet przed głosowaniem. Podobne akcje odbyły się w kilkunastu miastach Polski i kilkudziesięciu Europy.
 • Ziemia
  UE honoruje Mikołaja Kopernika i zmienia nazwę realizowanego przez Komisję Europejską programu monitorowania Ziemi na Copernicus. Copernicus monitoruje stan środowiska na lądzie, morzu i w powietrzu i służy poprawie bezpieczeństwa obywateli.
 • Układ słoneczny
  Czerwiec będzie dogodnym miesiącem do podziwiania Merkurego. Warunki do obserwacji nie będą jednak łatwe.
 • Warszawa za Wisłą
  Od czerwca przy Centrum Nauki Kopernik będzie można zacumować. "Chcemy przybliżyć Wisłę miastu" - powiedział Robert Firmhofer, dyrektor centrum. W sąsiedztwie placówki we współpracy z Żeglugą Stołeczną budowana jest przystań.
 • Polscy urzędnicy oddali Niemcom Kopernika
  Nasi urzędnicy zawalili sprawę. Przez ich błąd cały świat będzie uważał, że Kopernik jest Niemcem. A wystarczył tylko jeden drobny ruch, by astronom dalej kojarzył się z Polską.
 • Zamek w Olsztynie
  Jakie tajemnice skrywają gotyckie budowle, jak żyli ludzie w wiekach średnich i w jaki sposób poszukiwać skarbów - tego dowiedzą się turyści odwiedzający latem olsztyński zamek. Oprowadzać ich będzie Kopernik.
 • "Centrum Nauki ma już nazwę. To Kopernik"
  "Centrum Nauki Kopernik to był oczywiście sukces mojej ekipy" - twierdzi prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Twierdzi ona także, że PiS robi krzywdę Lechowi Kaczyńskiemu. Dlaczego?
 • Peter Greenaway reżyseruje spektakl na otwarcie Centrum Kopernika
  Trwają ostatnie przygotowanie do spektaklu "Wielki Wybuch", który zainauguruje działalność Centrum Nauki Kopernik. W czwartek, na próbę generalną widowiska przyjedzie reżyser spektaklu Peter Greenaway, a w środę Centrum zwiedzi minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski.