• Badanie wzroku
  Na czym polega laserowa korekcja wzroku? Czy pacjent po operacji widzi lepiej niż w okularach? Kto może przejść taki zabieg? - Głównie kwalifikują się zdrowi dorośli - powiedziała Ewa Pelczar, specjalistka chorób oczu.
 • Oko starszej kobiety
  Zaćma, nazywana również kataraktą, jest prawdopodobnie główną przyczyną ślepoty na świecie. W Polsce cierpi na nią prawie milion osób. Tak zwana zaćma starcza jest najczęściej występującym rodzajem tej dolegliwości. Dzięki rozwiązaniom we współczesnej medycynie większość osób ma szansę odzyskać normalny wzrok.
 • Laserowa korekcja wzroku
  Zwykle nie przykładamy zbyt dużej wagi do codziennej profilaktyki naszego wzroku. Często powielamy złe nawyki, które nie sprzyjają kondycji naszych oczu. Jak na co dzień dbać o wzrok, by nie mieć kłopotów z jakością widzenia?
 • Kobieta w okularach
  Ponad jedna trzecia Polaków ostatnio badała wzrok ponad dwa lata temu, a 7 proc. ankietowanych przyznało, że nigdy nie badało swoich oczu – takie wnioski płyną z badania CBOS zrealizowanego na zlecenie Centrum Okulistycznego Nowy Wzrok. Wyniki innych badań pokazują, że nawet co trzeci Polak nigdy nie był u okulisty. Nie dziwi więc fakt, że Polacy widzą coraz gorzej, zmagając się z nieleczonymi wadami wzroku.
 • Kobieta czyta e-book
  Jak wynika z przedświątecznych sond, książka jest jednym z najczęściej kupowanych upominków pod choinkę. Coraz częściej otrzymujemy również w prezencie jej nowoczesny odpowiednik, czyli ebooka. E-czytanie stało się bardzo popularne. Podczas e-lektury najchętniej korzystamy z czytników – ponad 87% wskazań, tabletów – 8% oraz ze smartfonów i komputerów (2 i 3%), co sprawdziła firma Virtualo realizując badanie profil e-czytelnika. Jak w dzisiejszych czasach przepełnionych elektroniką powinniśmy zadbać o oczy, podpowiadają specjaliści z Centrum Okulistycznego Nowy Wzrok.
 • Jak dbać o wzrok?
  Dobry wzrok ma istotne znaczenie w karierze menedżera, codziennie przeglądającego setki maili, prezentującego dane firmy i zarządzającego zespołem. Niestety coraz więcej pracowników biurowych bez względu na szczebel stanowiska, pracujących godzinami przed monitorami komputerów, ma problemy ze wzrokiem wynikające z nieprawidłowych nawyków lub pogłębiającej się wady wzroku. Na szczęście współczesna okulistyka może zaproponować nowoczesne rozwiązania, która pozwalają zrezygnować na zawsze lub czasowo z okularów, jak wyjaśniają eksperci z Centrum Okulistycznego Nowy Wzrok.
 • Mężczyzna robi pompki
  Sport jest w modzie, coraz więcej osób uprawia jakąś dyscyplinę rekreacyjnie albo na granicy wyczynu. Jesienna aura nie sprzyja jednak aktywnościom outdoorowym. Podczas krótkich i ciemnych dni chętniej przenosimy się z ćwiczeniami do sal fitness, siłowni czy na basen. Problemem jednak może okazać się wada wzroku - kłopot, z którym boryka się już prawie połowa Polaków. Jak radzić sobie na treningach kiedy mamy wadę wzroku?
 • Badanie wzroku
  Niedawno obchodziliśmy Światowy Dzień Wzroku – to dobra okazja, aby pomyśleć i zadbać o nasze oczy, które są jednym z najważniejszych narządów poznawczych. Jak pokazują wyniki badania przeprowadzonego przez CBOS dla Centrum Okulistycznego Nowy Wzrok, aż jedna trzecia Polaków zapomina o regularnych badaniach oczu, a znajomość zasad odpowiedniej profilaktyki jest wśród nich znikoma.
 • Oko w kolorach tęczy
  Współczesne technologie stosowane w medycynie dostarczają nam coraz bardziej zaawansowane rozwiązania, które pozwalają na wyeliminowanie różnego rodzaju wad. Również w dziedzinie okulistyki osiągnięcia te są rewolucyjne. Metody korekcji wad wzroku jak chirurgia refrakcyjna to obecnie najbardziej innowacyjne i skuteczne sposoby walki z wadami wzroku.
 • Okulary
  W najgorszej sytuacji są pacjenci z zaćmą, którzy w kolejce na jej usunięcie czekają 2-3 lata - zwraca uwagę profesor Jerzy Szaflik. Podkreśla, że w ostrych stanach są przyjmowani wszyscy potrzebujący.