• Kobieta ogląda kosmetyki
  Jedynie 5 proc. Polek czyta skład kosmetyku pielęgnacyjnego przed zakupem – wynika z badania ankietowego. Mimo dynamicznego wzrostu sprzedaży kosmetyków naturalnych, bio, eko i organicznych, przeważająca większość konsumentek nadal nie wie, czy każdy kosmetyk musi zawierać konserwanty, czy warto go trzymać w lodówce, a także czym się różni ten drogi od taniego.
 • Kobieta ogląda kosmetyki
  Coraz większa popularność kosmetyków naturalnych, a jednocześnie brak jednoznacznej regulacji prawnej co do ich definicji sprawiają, że niektórzy producenci pozwalają sobie na spore nadużycia. Częstą praktyką jest chociażby umieszczanie na opakowaniu informacji, które sugerują konsumentowi, że ma do czynienia z preparatem naturalnym. Najlepszą gwarancją nie tylko naturalności, lecz także jakości produktu jest więc certyfikat.
 • Kobieta trzyma krem
  Kosmetyki, które tworzone są z naturalnych składników zyskały już szerokie grono fanów. Wiele osób nie wyobraża sobie powrotu do zwykłych, drogeryjnych produktów. Są jednak tacy, którzy wciąż mają wątpliwości… Wokół naturalnych produktów krążą mity, które najwyższy czas obalić!
 • Kobieta testuje krem do twarzy
  Kosmetyki naturalne i organiczne zyskują coraz większe uznanie konsumentów, ponieważ nie zawierają parabenów, silikonów, detergentów, surowców z roślin genetycznie modyfikowanych i sztucznych barwników. Rygorystyczne procesy produkcji, unikalna receptura oraz starannie wyselekcjonowane składniki przekładają się na wysoką jakość tych produktów. Zdaniem dermatologów preparaty na bazie naturalnych składników pozwalają pozbyć się wielu problemów, a ich działanie koncentruje się przede wszystkim na nawilżeniu i regeneracji skóry.
 • Podbiał
  Skóra po zimie jest wysuszona, dlatego jest to dobry moment na jej regenerację. Chemiczki Marta Remplewicz i Zofia Marciniak wyjaśniły w "Dzień Dobry TVN", jak zrobić domowe spa z ziół. Jakie właściwości ma podbiał? Jak działa peeling z fiołków?
 • Agnieszka Maciąg
  Agnieszka Maciąg podkreśla, że niezależnie od nawału obowiązków zawodowych zawsze stara się znaleźć czas na to, by zadbać o odpowiednie nawilżenie, odżywienie i oczyszczenie swojej skóry. Podstawą jej codziennej pielęgnacji są dobre kremy i delikatne kosmetyki do demakijażu, najlepiej naturalne – bez chemii i sztucznych barwników. Modelka zdradza też, że lubi spędzać czas w drogeriach i testować nowe marki. Eksperymenty czasem przynoszą ciekawe odkrycia, a czasem duże rozczarowania.
 • Kobieta kremująca twarz
  Z raportu Rynek Health & Wellness w Polsce 2014 przygotowanego przez GFK wynika, że 2/3 Polaków sięgnęło podczas zakupów po naturalny artykuł kosmetyczno-chemiczny, nie zawierający silikonów, parabenów oraz innych konserwantów. Świadczy to o pozytywnych zmianach w postawie Polaków oraz pokazuje, że przy podejmowaniu decyzji o zakupie zwracamy uwagę na skład produktów. Jednak samo przeczytanie informacji zawartych na etykiecie może nie wystarczyć, zwłaszcza jeśli wybieramy np. kosmetyki dla alergików i osób ze skórą wrażliwą. Aby podjąć w pełni świadomą decyzję, warto zgłębić dwa pojęcia – hipoalergiczny i bez parabenów. Co tak właściwie się pod nimi kryje?
 • Olej kokosowy
  Tłoczony z owocu (bo nie orzecha!), którego nazwa w sanskrycie sugeruje, że zaspokaja wszystkie potrzeby życia - olej kokosowy szturmem zdobywa kuchnie, łazienki, apteczki i kosmetyczki. I dobrze, bo wyjątkowo sprzyja urodzie, zdrowiu i doznaniom smakowym.
 • Kobieta myjąca twarz
  Czy postęp wyklucza stosowanie tradycyjnych metod pielęgnacyjnych, uznawanych za skuteczne przez nasze babcie i prababcie? Nowe technologie, łatwo adoptowane przez współczesną kosmetologię, są dziś równie ważne, jak powrót do natury i odkrywanie jej na nowo. Dzięki temu możemy cieszyć się kosmetykami, przy których opracowaniu czerpie się z dorobku naukowego, a składników poszukuje wśród łąk i ogrodów.
 • Czy kosmetyki domowej roboty naprawdę działają?
  Chcesz mieć pewność, że kosmetyki, których używasz, są naturalne? Zrób je sobie sama! Justyna Żukowska, manager SPA Cottonina Villa & Mineral SPA Resort, specjalnie dla nas przygotowała 3 przepisy na prawdziwe kosmetyczne ekocudeńka. Oto one.