• Warszawa Wisła
  Właścicielowi kóz przebywających na wyspie na Wiśle przedstawiono w poniedziałek zarzuty znęcania się nad zwierzętami. Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanego czynu i odmówił składania wyjaśnień - poinformował we wtorek PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa - Praga w Warszawie Marcin Saduś. Stołeczny Zarząd Zieleni poinformował również, że rozwiązał umowę z wykonawcą odpowiedzialnym za utrzymanie stada owiec i kóz na wyspie na Wiśle w okolicy Golędzinowa.  Umowa zawarta na pół roku, miała obowiązywać jeszcze do końca miesiąca, a jej kwota opiewała na ponad 96 tys. zł.
 • JOGA Z KOZAMI. NOWA MODA NA ZDROWIE
  Na pochyłe drzewo każda koza wskoczy - głosi stare przysłowie. Okazuje się, że kozy znakomicie radzą sobie również ze wskakiwaniem na pochylonych miłośników jogi. Ponoć te sympatyczne zwierzęta pomagają im w ćwiczeniach. Nowa moda na kozią jogę szybko rozprzestrzenia się po Stanach Zjednoczonych.
 • tygrys kot
  W zachodniej części Chin, niedaleko granicy z Rosją, masowo giną kozy. Media znalazły już winnego - to tygrys, którego na wolność wypuścił Władimir Putin, a który zawędrował do Państwa Środka.
 • Policja - zdjęcie ilustracyjne
  Zarzuty umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa i doprowadzenie do wypadku, w którym dwa dni temu w Kozach (Śląskie) zginęło dwóch chłopców, usłyszała w piątek 20-latka. Kobieta prowadziła auto zbyt szybko i pod wpływem narkotyku - poinformowała bielska prokuratura.
 • Skóra kuloodporna
  "Zbrojona" pajęczym jedwabiem ludzka skóra potrafi zatrzymać kulę. Przypominający skrzyżowanie cech Spidermana z Supermanem projekt jest dziełem artystki Jalily Essaidi.