• Flagi przed europarlamentem
  Parlament Europejski i kraje członkowskie reprezentowane w Radzie UE porozumiały się w poniedziałek późnym wieczorem ws. unijnego budżetu na 2020 r. Zwiększono środki na działania na rzecz klimatu, badania naukowe, na małe i średnie firmy oraz na młodzież.
 • Horst Lorenz Seehofer i Angela Merkel
  "Państwa narodowe powinny być obecnie gotowe do oddania suwerenności" - zaapelowała kanclerz Niemiec Angela Merkel w niedawnej debacie w Berlinie. Zastrzegła jednak, że powinno to się odbyć w sposób uporządkowany i z niezbywalną rolą krajowych parlamentów.
 • Badania w UE
  87 proc. Polaków uważa, że przynależność do Unii Europejskiej jest dla nas korzystna - wynika z najnowszego unijnego badania opinii publicznej Eurobarometr. Gdyby w Polsce odbyło się referendum na temat pozostania lub wyjścia z UE, 71 proc. ankietowanych zagłosowałoby za pozostaniem. 
 • Victor Orban
  Choć propozycja przymusowego rozdziału uchodźców pomiędzy kraje członkowskie jest martwa, premier uważa, że referendum w tej sprawie wciąż ma sens. A on więcej na tym zyska, niż straci.
 • Flagi Unii Europejskiej przed siedzibą Komisji Europejskiej w Brukseli
  Parlament Europejski postanowił nakłonić państwa członkowskie do wdrażania unijnych zaleceń dotyczących narodowych polityk gospodarczych i finansowych. W ubiegłym roku w ramach koordynacji gospodarek - zwanej Semestrem Europejskim - państwa członkowskie wdrożyły niespełna 15 proc. zaleceń Komisji Europejskiej.