• szczepionka
  Politycy przyznają, że zmiany w prawie to pokłosie tekstów DGP z lutego 2018 r. Wtedy słyszeliśmy, że niepotrzebnie straszymy ludzi. 
 • Prezydent Bronisław Komorowski wręczył ordery i odznaczenia zasłużonym pracownikom Telewizji Polskiej
  Nasza przestrzeń publiczna i krajobraz są zaśmiecone i brakuje w nich ładu – wynika z raportu przygotowanego na zamówienie Kancelarii Prezydenta RP. Zawiera on również postulaty dotyczące zmian w prawie.
 • Budapeszt, Węgry
  Kolejny polski polityk chciałby, by Polska wzorowała się na Węgrzech. Tym razem jest to Bronisław Komorowski, który rusza na wojnę ze szpeceniem krajobrazu.
 • Najpiękniejsze krajobrazy Polski
  Cudze chwalicie, swego nie znacie - taka myśl sama się nasuwa, kiedy ogląda się promujące Polskę fotografie przygotowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Gęste lasy, moczary, malownicze jeziora, wybrzeże morza, a nawet pustynia - niektóre widoki robią niesamowite wrażenie. Pogoda wciąż dopisuje, jeszcze można tam pojechać i zwiedzać, zwiedzać, zwiedzać...
 • Moskwa z lotu ptaka, fot. Kiriłł Umrikhin
  To jest najbardziej śnieżna zima od stu lat - donosi serwis Russia Today. W poniedziałek rano długość korków, spowodowanych przez obfite opady śniegu, sięgnęła w Moskwie 3,5 tys. kilometrów - to odległość dzieląca rosyjską stolicę od Madrytu. Niesamowite zdjęcia zaśnieżonej rosyjskiej stolicy wykonał rosyjski fotograf Kiriłł Umrikhin. Zdjęcia pochodzą z jego bloga.
 • Mężczyzna i kobieta na trawie
  Na odpoczynek, relaks i czerpanie pełnymi garściami z radości życia nic tak nie pomoże, jak wyjazd w plener. Gdzie się udać – nad szumiące morze czy w monumentalne góry, do sielskiej wsi czy do miejskiego parku? Naukowcy odkryli, jaka sceneria relaksuje nas najbardziej.