• Bankomat
  Od dzisiaj pół miliona klientów byłego Kredyt Banku przechodzi na system transakcyjny nowego właściciela tej instytucji – BZ WBK. W przyszły weekend zmiany czekają ponad 330 tys. posiadaczy kont w Nordea Banku.
 • Bank
  KBC i Santander zamierzają połączyć Bank Zachodni i Kredyt Bank w Polsce. Parytet wymiany akcji wyniesie 6,96 akcji BZ WBK za 100 akcji Kredyt Banku - podały spółki w komunikatach prasowych.
 • Obniżony rating Kredyt Banku
  Jedna z trzech najważniejszych agencji ratingowych obniżyła ocenę wiarygodności Kredyt Banku. Fitch ostrzega, że ta instytucja finansowa będzie pod obserwacją.
 • Finansowa gra wokół dwóch dużych banków z Polski
  Nie ma chętnych ani na bank Millennium, ani na Kredyt Bank. Co się stanie, gdy zachodni właściciele nie sprzedadzą swoich polskich posiadłości, a do tego zakręcą kurek z finansowaniem? Do akcji może wkroczyć PKO BP, PZU i NBP.
 • Santander chce kupić Kredyt Bank
  Hiszpanie przymierzają się do przejęcia Kredyt Banku - wynika z nieoficjalnych informacji. Kupno KB i połączenie go z BZ WBK spowodowałoby, że zostaliby właścicielem trzeciego co do wielkości banku w Polsce.
 • Bruksela się zgodziła. Bank w Polsce trafi pod młotek
  Zagraniczny właściciel jednego z polskich banków dostał zgodę Brukseli na sprzedaż swych polskich aktywów. Pod młotek trafi nie tylko instytucja finansowa, ale także ubezpieczyciel. Chętni już ustawiają się w kolejce.
 • Paweł Rożyński: Nieważne, w czyich rękach jest bank. Ważne, by dobrze działał
  Coraz więcej przyciśniętych długami zagranicznych potentatów będzie wystawiać na sprzedaż polskie spółki córki. Oby tylko politycy nie wrócili do pomysłów z okazyjnym odkupem przez polski kapitał.
 • Belgowie chcą pozbyć się polskiego banku
  Belgijska grupa bankowa musi oddać rządowi 7 miliardów euro pomocy na wyjście z kryzysu. Analitycy doradzają finansistom najprostsze rozwiązanie - sprzedaż polskich aktywów, czyli pozbycie się dużego banku i ważnego ubezpieczyciela.
 • Duży bank w Polsce zmieni właściciela?
  Wielkie zamieszanie na bankowym rynku. Jeden z dużych banków wkrótce może zmienić właściciela. Razem z nim na sprzedaż powinien trafić też pakiet akcji dużej firmy ubezpieczeniowej.
 • Awaria naprawiona. Kredyt Bank już działa w sieci
  "Błąd przetwarzania transakcji", do jakiego doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek, doprowadził do gigantycznej awarii w jednym z najbardziej znanych polskich banków. Klienci nie mogli dostać się na swoje rachunki poprzez sieć. Awarię już naprawiono.