• Mieszkanie
  Według szacunków BIK największą ilość kredytów zaciągają osoby w wieku 35-44 lat. Najmłodsi kredytobiorcy – 20-paroletni – notują największe opóźnienia w spłacie rat kredytowych. Pomimo twardych danych, istnieje przekonanie, że po 30. trudniej o korzystny kredyt mieszkaniowy.
 • Chcesz ubiegać się o kredyt i liczysz na korzystne warunki? Otrzymasz je tylko wtedy, jeśli możesz pochwalić się pozytywną historią kredytową. Doradzamy, jak o nią zadbać.
 • Franki szwajcarskie
  O ile ustawa jest korzystna dla kredytobiorców, stanowi poważne zagrożenie dla Skarbu Państwa, narażając go na roszczenia banków konstruowane w oparciu o klauzule ochronne wynikające z Międzynarodowych Traktatów Inwestycyjnych, zawartych pomiędzy Polską a większością państw, z których pochodzą akcjonariusze banków działających na polskim rynku - uważa prawnik Remigiusz Stanek.
 • Pieniądze
  W ubiegłym roku prawie co drugi dorosły Polak miał kredyt. To ponad ponad 15 milionów osób - wynika z danych Biura Informacji Kredytowej.
 • Franki
  Frankowicze mają plan odegrania się na bankach. Zadłużeni w szwajcarskiej walucie, chcą zlikwidować konta i zabrać oszczędności z banków, w których zaciągnęli kredyty. Zamierzają je przenieść do placówek, które nie udzielały kredytów walutowych i do podobnego kroku namawiają swoich znajomych i rodziny.
 • Franki
  Premier zapowiada, że budżet państwa nie dopłaci do pomocy dla osób zadłużonych we frankach szwajcarskich. Ewa Kopacz podkreśla jednocześnie, że państwo będzie zwalczać złe praktyki występujący w relacjach banków z klientami.
 • Monit, karencja, autospłata, raty annuitetowe - czy wszystkie te pojęcia są znane i rozumiane przez przeciętnego zjadacza chleba? Nie zawsze… A właśnie taki język używany jest w umowach dotyczących kredytów gotówkowych. Sprawdźmy, co należy wiedzieć przed podjęciem ostatecznej decyzji o zaciągnięciu pożyczki.
 • Franki szwajcarskie
  Kredytobiorcy powinni żądać uwzględnienia ujemnych stóp procentowych – radzą prawnicy. Prawdopodobieństwo wygranej w takiej sprawie jest wysokie.
 • Frank szwajcarski skazany na umocnienie
  W perspektywie przynajmniej dziesięciu lat frank szwajcarski skazany jest na umocnienie, twierdzi Peter Brezinschek, główny ekonomista Raiffeisen Bank, na którego powołuje się "Puls Biznesu". Radzi on polskim kredytobiorcom jak najszybszą spłatę pożyczki.
 • Szyld banku
  Z pozoru drobnostka, niewielka przysługa, która wymaga jedynie odrobiny dobrej woli i podpisu w wyznaczonym miejscu umowy – poręczenie bankowe.  Coraz rzadziej wymagane z założenia, staje się obecnie jedną z metod podwyższania zdolności kredytowej głównego kredytobiorcy. Tylko co jeśli ten przestanie spłacać swój kredyt?