• kredyt
  Dziś Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wyda ważne orzeczenie dla osób spłacających kredyty walutowe. I dla banków, które tych kredytów udzieliły. Może to być przełomowy moment w niemal 20-letniej historii walutowych hipotek w naszym kraju. Historii, w której początkowy optymizm instytucji finansowych, ich klientów, ekonomistów i polityków (a także dziennikarzy), przerodził się w jeden z największych problemów dla stabilności naszego systemu bankowego.
 • Świnka skarbonka i makieta domu
  Dane na temat spłacalności kredytów mieszkaniowych najczęściej dotyczą całego kraju. Warto zatem sprawdzić, jak taka spłacalność wygląda na terenie największych polskich miast.
 • Żeby dorównać takim krajom UE jak Dania czy Austria pod względem liczby mieszkań na tysiąc mieszkańców Polska powinna podwoić obecny zasób mieszkaniowy - mówił w środę w Krynicy prezes BGK Nieruchomości SA Mirosław Barszcz.
 • Świnka skarbonka i makieta domu
  Wyjątkowo wysoki popyt na hipoteki w ubiegłym miesiącu to nadzieja na rekordową sprzedaż w całym roku – pisze w czwartek "Rzeczpospolita".
 • Mieszkanie
  Rok 2014 nie był udany dla sektora kredytów hipotecznych. Zainteresowanie środkami na finansowanie mieszkania było wręcz najsłabsze w ciągu kilku ostatnich lat. A jak sytuacja wyglądała w I kwartale roku bieżącego? Sprawdź!
 • Polskie pieniądze - stuzłotówki
  Rośnie wartość i liczba kredytów mieszkaniowych. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że w od stycznia do lipca banki udzieliły 116 tysięcy kredytów na ten cel, czyli o 2,6 procent więcej w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Wartość zawartych umów wzrosła o 10,2 procent - wyniosła 23 987 milionów złotych.
 • mieszkanie
  Przedstawiamy listopadowy ranking kredytów hipotecznych przygotowany przez analityków porównywarki finansowej TotalMoney.pl. Tym razem szukamy najkorzystniejszego kredytu dla trzyosobowej rodziny chcącej przy jego pomocy kupić mieszkanie.
 • W którym banku osoba samotna otrzyma kredyt na mieszkanie na najkorzystniejszych warunkach? Jakie mieszkanie może kupić za 144 tysiące złotych? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w październikowym rankingu kredytów mieszkaniowych TotalMoney.pl.
 • Wysokość stopy procentowej banku centralnego wpływa na wartość stawki WIBOR, która stanowi punkt wyjścia do ustalania wysokości oprocentowania hipotecznych kredytów złotowych. Oprocentowanie to wpływa z kolei na poziom kosztów i rat kredytu, a tym samym determinuje wysokość wyliczanej przez banki zdolności kredytowej.
 • Mieszkanie
  Credit Agricole - to ten bank udziela najtańszych kredytów w złotówkach, jeśli kupujący mieszkanie lub dom ma wkład własny. Przy finansowaniu inwestycji warto zwrócić uwagę przede wszystkim na oprocentowanie, a nie na marżę. A co w przypadku kredytów w euro?