• Olejek z filrami UV
  Do prężnie działającego ruchu antyszczepionkowców dołączyli antyfiltrowcy. Podobnie jak ci pierwsi rozpowszechniają opinie, które mijają się z prawdą i nie są poparte żadnymi badaniami naukowymi. O tym, jak bardzo się mylą i jak bardzo – stosując się do „swoich zaleceń” – mogą zaszkodzić zdrowiu, rozmawiamy z dermatologiem.
 • Dziecko na plaży
  Jak zabezpieczyć dziecko przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych i jak wybrać odpowiedni krem z filtrem?
 • Oparzenie słoneczne
  Czerwona i łuszcząca się skóra to nie jedyny efekt słonecznych poparzeń. Skutki mogą pojawić się nawet po latach – zniszczona i niejędrna skóra, a także nowotwory. Sprawdź, jak uchronić się przed poparzeniami i co robić, żeby minimalizować ich skutki.
 • Kobieta nakłada krem przeciwsłoneczny
  Przed wyjściem na słońce warto dobrze się przygotować. Jakie kosmetyki powinniśmy zabrać ze sobą na plażę?
 • Opaski
  Wypoczywając aktywnie nad wodą czy też po prostu w plenerze, często nie zdajemy sobie sprawy z czasu, który spędzamy w pełnym słońcu. Właśnie z tego powodu powstały darmowe opaski, które zmieniając kolor informują o tym, kiedy należy posmarować się kremem z filtrem czy też skryć się w cieniu. Gadżet przydatny jest nie tylko dla dorosłych, ale przede wszystkim dla dzieci - posiada miejsce na numer telefonu rodzica w przypadku zaginięcia malucha.