• TYMEK PRZESZEDŁ PIONIERSKI PRZESZCZEP W ZABRZU
  Tymka spotkało ogromne nieszczęście – pięć lat temu połknął groźny chemiczny preparat, "kreta" do czyszczenia rur. Doznał ciężkich wewnętrznych poparzeń, mógł umrzeć, ale szczęśliwie trafił pod opiekę zespołu profesora Adama Maciejewskiego z Centrum Onkologii – Instytutu imienia Marii Skłodowskiej-Curie w Gliwicach. Profesor przeszczepił chłopcu narządy szyi i gardła niezbędne do oddychania, mówienia i jedzenia, ponieważ jego własne po poparzeniu chemikaliami były tak uszkodzone, że wdała się w nie martwica. Tymek czuje się dobrze, dochodzi do siebie na Oddziale Intensywnej Opieki Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.
 • Sąd
  100 tysięcy odszkodowania i odpowiedzialność producenta za tragiczne zdarzenie. Szczeciński Sąd Apelacyjny podtrzymał wyrok pierwszej instancji w sprawie Adriana, chłopca, który w kwietniu 2010 roku podczas zakupów z rodzicami zjadł granulki "Kreta".
 • Borys Szyc kończy 34 lata
  Miał być prawnikiem, lekarzem lub menedżerem, ale aktorstwo wygrało. Dziś jest jedną z największych gwiazd polskiego kina, a na koncie już kilkadziesiąt ról. Borys Szyc – Hamlet, kucharz, oficer w jednej osobie – obchodzi 34. urodziny.
 • Choć piłka nożna w czasie Euro 2012 zdominowała polską telewizję, w ofercie programowej wielu stacji nie brakuje alternatywnych ofert, do których bez wątpienia należą filmowe hity. Oto zestawienie 7 najciekawszych tytułów które w tym tygodniu można zobaczyć w TV.
 • "Sala samobójców" –wydarzenie filmowego roku 2012
  Rozpoczęcie prac nad filmami "Wałęsa" Andrzeja Wajdy i "Pokłosie" Władysława Pasikowskiego oraz premiery "1920 Bitwy Warszawskiej" Jerzego Hoffmana i "Czarnego czwartku" Antoniego Krauzego są wśród najważniejszych wydarzeń w kinie polskim w 2011 roku.
 • Wiceprezes PiS Adam Lipiński
  Jeden z najwierniejszych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego został oskarżony o bycie kretem w partii. Według tygodnika "Wprost" znana socjolog Barbara Radziejowska-Fedyszak wskazała na Adama Lipińskiego, robiąc z niego osobę odpowiedzialną za porażki Prawa i Sprawiedliwości. Teraz wiceprezes PiS zabrał głos.
 • W otoczeniu Kaczyńskiego dziala kret?
  Współpracująca z PiS dr Barbara Fedyszak-Radziejowska uważa, że otoczeniu prezesa Jarosława Kaczyńskiego działa kret, przez którego partia nie może wygrać wyborów. O kogo chodzi?
 • Borys Szyc w "Krecie"
  Rozdano nagrody 12. Festiwalu Polskich Filmów w Los Angeles. Nagrodę główną Hollywood Eagle otrzymał Rafael Lewandowski za film "Kret", a nagrodę specjalną im. Poli Negri – amerykański aktor Jon Voight.
 • Borys Szyc: Jestem w szoku!
  Polak otrzymał nagrodę dla Najlepszego Aktora na zakończonym właśnie 35. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Montrealu. Jury doceniło jego rolę w thrillerze "Kret" Rafaela Lewandowskiego. "Jestem w szoku" – napisał Borys Szyc na swoim facebookowym profilu.
 • Troje dzieci trafiło do szpitala w Krakowie po spożyciu żrących środków chemicznych
  Aż troje dzieci trafiło w ostatnich dniach do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie - Prokocimiu po spożyciu "Kreta" albo innych żrących środków chemicznych - informuje "Dziennik Polski".