• Kamil Durczok
  Kamil Durczok, podejrzany m.in. o sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, w dniu uczestniczenia w kolizji drogowej nie był pod wpływem narkotyków - poinformowano we wtorek PAP w Prokuraturze Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim.
 • Opatrywanie rany
  Choć wakacje są dla większości z nas czasem relaksu i beztroski, to właśnie w letnich miesiącach częściej ulegamy urazom. Sprzyja im aktywność na świeżym powietrzu: wyprawy górskie i rowerowe, wędrówki po lesie, spacery po plaży. Wówczas najłatwiej o urazy, które mogą powodować także krwawienia. Warto wiedzieć, jak postępować w takiej sytuacji.
 • Plamy krwi i mężczyzna z nożem
  Wiele osób oglądało doskonały amerykański serial "Dexter". Mało kto jednak ma świadomość, że specjaliści i biegli interpretujący kształty i rozmieszczenie plam krwi występują w polskim systemie prawnym. Jednym z nich jest Kacper Choromański, gość studia Dziennika Gazety Prawnej.
 • Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak (P) oraz abp Andrzej Dzięga (L) i dowódca 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej generał dywizji Maciej Jabłoński (C) podczas uroczystości, 27 bm. przy Pomniku Sapera w Gozdowicach, w ramach obchodów 74. rocznicy forsowania Odry przez 1. Armię Wojska Polskiego
  Obchody 74. rocznicy forsowania Odry rozpoczęły się w sobotę przy pomniku poległych saperów w Gozdowicach (Zachodniopomorskie). Szefowie MON i MSWiA podkreślali znaczenie pamięci o poległych żołnierzach.
 • Chore dziecko
  Każdego roku w Polsce u ok. 1100-1200 dzieci diagnozowany jest nowotwór – najczęściej są to białaczki, choroby układu krwiotwórczego. Stanowią one ok. 26 proc. wszystkich nowotworów wieku dziecięcego.
 • Kajdanki
  Badanie krwi Stefana W. wykazało, że w momencie, gdy zaatakował nożem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, napastnik nie był pod wpływem środków psychoaktywnych - poinformowała w czwartek PAP rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk.
 • Dawcy w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa
  Tłumy gdańszczan oddają od rana w poniedziałek krew dla prezydenta miasta Pawła Adamowicza, który znajduje się w szpitalu w bardzo ciężkim stanie po tym, jak został zaatakowany nożem podczas finału WOŚP. W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zarejestrowało się już ponad 100 osób.
 • Kobieta dotyka nogę
  Zima to najlepszy czas aby rozprawić się z żylakami. Na choroby żył cierpi ponad połowa mężczyzn i prawie 70 proc. kobiet w średnim wieku. Problem zwykle dostrzegamy latem kiedy puchną nogi, jednak okres zimowy to najlepszy czas, aby się przebadać i w razie potrzeby poddać operacji. W chłodnych miesiącach dużo łatwiej przebiegnie zarówno zabieg, jak i rekonwalescencja.
 • Żyworódka to popularna także w naszych domach roślina
  Polscy naukowcy wykazali, że bufadienolidy, związki organiczne wytwarzane przez roślinę z rodzaju żyworódka, modulują aktywność białka, które odpowiada za zapobieganie krzepnięciu krwi w naczyniach krwionośnych. Może to pomóc w opracowaniu nowych leków przeciwzakrzepowych.
 • Krew
  W Stanach Zjednoczonych otworzono klinikę, w której oferuje się starszym pacjentom przetaczanie krwi pobranej od młodszych osób. Zabieg ma przywrócić wigor seniorom. Czy transfuzje krwi rzeczywiście odmładzają?