• Prokurator w sądzie
  "Celem proponowanych zmian w ustroju sądów powszechnych jest przejęcie kontroli nad całym procesem orzekania; to wielki krok w stronę upolitycznienia sądownictwa" - powiedział w środę Robert Kropiwnicki (PO). Zapowiedział, że PO będzie wnioskować o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu.
 • Patryk Jaki
  "Siłą jest umiejętność przyznania się do błędu" - m.in. to napisał na Twitterze wiceminister sprawiedliwości. Patryk Jaki wycofał się z deklaracji złożenia wniosku o postępowanie dyscyplinarne wobec sędzi, która prowadzi sprawę, jaką wytoczył mu poseł PO Robert Kropiwnicki. Wcześniej o jego odwołanie apelowała opozycja, bronił go zaś jego zwierzchnik, minister Zbigniew Ziobro, a także Jarosław Kaczyński.
 • Patryk Jaki
  Oczekuję przeprosin od posła PO Roberta Kropiwnickiego i posłów Platformy Obywatelskiej - oświadczył wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Jak wyjaśnił, chodzi też o przeprosiny dla sąsiadów Kropiwnickiego, którzy przez wiele miesięcy skarżyli się, że w mieszkaniu posła PO jest agencja towarzyska.
 • Zaskakująca decyzja prezesa NBP
  Tej nominacji nikt się nie spodziewał. Prezes NBP wybrał bowiem nowego doradcę. To były prezydent Łodzi, jeden z założycieli ZChN i minister pracy - Jerzy Kropiwnicki, który obecnie wykłada na uniwersytecie w Łodzi.