• Opatrywanie rany
  Choć wakacje są dla większości z nas czasem relaksu i beztroski, to właśnie w letnich miesiącach częściej ulegamy urazom. Sprzyja im aktywność na świeżym powietrzu: wyprawy górskie i rowerowe, wędrówki po lesie, spacery po plaży. Wówczas najłatwiej o urazy, które mogą powodować także krwawienia. Warto wiedzieć, jak postępować w takiej sytuacji.
 • Opatrywanie rany
  Krwotoki i rany mogą przytrafić się w codziennych sytuacjach - na ulicy, w pracy, w domu, na plaży czy podczas wakacji. Krwotok może być bardzo niebezpieczny zarówno dla zdrowia, jak i życia poszkodowanego, dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób można pomóc krwawiącej osobie.
 • Kobieta w bieliźnie
  Ze statystyk wynika, że prawie połowa populacji cierpi z powodu żylaków odbytu. Ale zalewie promil wizyt lekarskich dotyczy tej choroby. Nie leczymy hemoroidów, bo po prostu się wstydzimy pójść z tym do lekarza.
 • Kobieta w toalecie
  Wbrew powszechnemu przekonaniu ma je każdy z nas. Bo hemoroidy to nie choroba! To struktury naczyniowe odpowiadające za wypróżnianie się. Z chorobą mamy do czynienia dopiero, gdy się powiększą, a stanowi temu towarzyszą pieczenie, świąd i krwawienie. Co powinniśmy zatem wiedzieć o tym schorzeniu? Kto jest na nie narażony? Jak leczyć chorobę hemoroidalną?
 • Hemoroidy
  Wbrew powszechnemu przekonaniu ma je każdy z nas. Bo hemoroidy to nie choroba! To struktury naczyniowe odpowiadające za wypróżnianie się. Z chorobą mamy do czynienia dopiero, gdy się powiększą, a stanowi temu towarzyszą pieczenie, świąd i krwawienie. Co powinniśmy zatem wiedzieć o tym schorzeniu? Kto jest na nie narażony? Jak leczyć chorobę hemoroidalną? Odpowiada dr n. med. Jacek Jesipowicz, chirurg proktolog ze szpitala Żagiel Med w Lublinie.
 • Bolesne miesiączki
  Miesiączka to nieustannie temat tabu. Do tego tworzy się wokół niej wiele mitów. Niektóre z nich mogą być zgubne w skutkach.
 • Wirus Ebola
  Kolejne ofiary wirusa Ebola w Afryce. Według najnowszych danych Światowej Organizacji Zdrowia, od lutego gdy stwierdzono pierwsze przypadki zachorowań, zachorowało 888 osób, z czego 539 zmarło.
 • Połączenie aspiryny i klopidogrelu może być groźne
  Chyba każdy z nas ma aspiryną w domowej apteczce. To lek ratunkowy, gdy jesteśmy przeziębieni, mamy gorączkę lub ból głowy. Dobroczynne działanie aspiryny na układ krążenia udowodniono już wiele lat temu – wiemy więc, że zapobiega zawałom serca i udarom mózgu. Ale też ostatnie badania wykazują, że nawet niewielkie jej dawki zwiększają ryzyko krwawienia z żołądka.