• Nerki
  Standardowe badanie moczu i dostępne powszechnie badanie USG warto wykonywać regularnie, jeśli chcemy uniknąć poważnych schorzeń układu moczowego, które - rozwijając się - długo mogą nie dawać niepokojących objawów.
 • Rak prostaty
  Jak wynika z raportu OECD Health at a glance: Europe 2016 rak jest drugą – zaraz po chorobach układu krążenia – przyczyną zgonów w krajach Unii Europejskiej. Każdego roku za jego sprawą ubywa ok. 1,3 mln mieszkańców Starego Kontynentu. To tak, jakby co roku z mapy Europy znikało miasto wielkości Mediolanu. Wśród mężczyzn najobfitsze żniwo zbierają nowotwory płuc. Obok nich w czołówce najczęściej diagnozowanych „męskich” nowotworów znajduje się rak prostaty.
 • Nerki
  22 czerwca po raz pierwszy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Raka Nerki - choroby wciąż mało znanej i późno wykrywanej. W tym roku jest on organizowany pod hasłem „Pytania i Odpowiedzi”.
 • Ból pleców, nerek
  Na kamicę nerkową cierpią głównie mężczyźni, bo cztery razy częściej niż kobiety. Zwykle powodują ją błędy dietetyczne i przyjmowanie niektórych leków, ale bywa też dziedziczna. Zanim wywoła ostry ból, warto wyłapać jej pierwsze symptomy.
 • Chory pęcherz
  Na sześć tysięcy zdiagnozowanych przypadków tej choroby, połowy nie udaje się wyleczyć. Mało mówi się o tym schorzeniu, a trzy tysiące osób rocznie umiera z tego powodu.
 • Konsultacja urologiczna
  Każdego dnia 16 Polaków słyszy diagnozę raka pęcherza moczowego. W Polsce nowotwór jest zbyt późno rozpoznawany, trudny w leczeniu i źle rokujący. Obecnie 50 proc. zdiagnozowanych pacjentów umiera.
 • Chory pęcherz
  Ponad 6 tysięcy Polaków rocznie dowiaduje się, że ma raka pęcherza moczowego. W większości przypadków choroba jest już w tak zaawansowanym stadium, że połowa pacjentów umiera
 • Nie bagatelizuj objawów choroby
  Dotyka rocznie sześć tysięcy osób, jednak wciąż o problemach chorych mówi się niewiele. A szkoda, bo ten rak jest czwartym pod względem częstości występowania nowotworem złośliwym u mężczyzn i dziewiątym u kobiet
 • Gdy rak pęcherza jest w zaawansowanym stadium, konieczne jest usunięcie pęcherza moczowego
  Co roku nowotwór pęcherza atakuje około sześć tysięcy Polaków. Większość z nich trafia do lekarza w zaawansowanym stadium choroby, choć mogli tego uniknąć, gdyby zareagowali na pierwsze objawy raka.