• Polacy nie są antysemitami - przekonuje socjolog prof. Ireneusz Krzemiński. Tak wynika z jego badań. Ale wynika również, że antysemici to w większości ludzie o narodowo-katolickich przekonaniach oraz... zwolennicy PiS.
 • Dzieciobójstwo w większości kultur uważane jest za wielką zbrodnię.- podkreśla socjolog prof. Ireneusz Krzemiński. Komentując dzisiejszy wyrok na Katarzynę W., badacz mówi o potrzebie namysłu nad przyczynami tego typu zbrodni.
 • Socjolog prof. Ireneusz Krzemiński przedstawił w programie Moniki Olejnik "Kropka nad i" swój osąd na temat wczorajszych obchodów trzeciej rocznicy katastrofy smoleńskiej oraz motywacji Jarosława Kaczyńskiego.
 • Prof. Andrzej Zybertowicz zaprezentował ciekawy wywód. Komentując argumentację zwolenników tezy o tym, że w Smoleńsku nie było zamachu i odnosząc się do publikacji "Gazety Wyborczej" na ten temat stwierdził, że znalazł w niej... antysemickie myślenie.
 • Zamiast rzeczowej dyskusji, gwałtowna wymiana zdań i pełne emocji argumenty. Tak wyglądał program Moniki Olejnik w TVN24. Temat: Jerzy Owsiak i jego Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Rozmówcy: prof. Janusz Krzemiński i publicysta Tomasz Terlikowski.
 • Monika Olejnik
  Gośćmi Moniki Olejnik byli socjolog, prof. Ireneusz Krzemiński i publicysta Bronisław Wildstein. Dyskusja w studio była nadzwyczaj nerwowa. "Pan sam siebie kompromituje" - mówił Wildstein. "Mam wrażenie, że jestem w cyrku" - odpowiadał socjolog.
 • Krzemiński: rocznica potwierdziła rozłam polityczny
  Z wielką przykrością oglądam relacje telewizyjne z tego, co się dzieje dziś w Polsce, bo rocznica jest właściwie udokumentowaniem pewnego szczególnego rozłamu wśród Polaków, również wśród tego, co można by nazwać polityczną reprezentacją Polski - uważa socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego, prof. Ireneusz Krzemiński.
 • Ireneusz Krzemiński
  Wikileaks działa jak przedwojenna bojówka komunistyczna, a ujawnienie dokumentów dyplomatycznych to olbrzymia kompromitacja USA - uważa socjolog, profesor Uniwersytetu Warszawskiego Ireneusz Krzemiński. Jego zdaniem należy też spytać, o granice wolności słowa.