"Zasypać Pałac, postawić pomnik i go ozłocić"
27 kwietnia 2011 Mocne słowa bp Tadeusza Pieronka w rozmowie z Wirtualną Polską. Zdaniem hierarchy upominanie się o pomniki Lecha i Marii Kaczyńskich zaraz po ich śmierci, budzi śmiech. "Najlepiej byłoby zbudować piramidę albo usypać kopiec, zasypać Pałac Prezydencki, a na szczycie postawić pomnik Lecha Kaczyńskiego i go ozłoci" - mówi bp Pieronek.