• Ksiądz Jerzy Popiełuszko
  Definicja zbrodni przeciwko ludzkości nie może być nadużywana i nadinterpretowana - podkreślił w środę warszawski sąd okręgowy w uzasadnieniu decyzji o umorzeniu postepowania wobec oskarżonych o prowokację na Chłodnej w 1983 r. wobec księdza Jerzego Popiełuszki.
 • Grzegorz Schetyna
  Dziś 35. rocznica śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz druga rocznica śmierci Piotra Szczęsnego - "Szarego Człowieka"; obaj starali się poruszać nasze sumienia w czasach ciężkich, składamy im hołd - napisał w sobotę wieczorem na Twitterze szef PO Grzegorz Schetyna.
 • Uroczystości 35. Rocznicy Męczeńskiej Śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki - na włocławskiej tamie
  Bez wątpienia Kiszczak i jego otoczenie wiedzieli o planach wobec Popiełuszki. W ramach struktury MSW porwanie nie było możliwe bez jego wiedzy. Jednak zgodnie ze starą zasadą panującą wówczas w resorcie spraw wewnętrznych w tak poważnych sprawach nikt nie pozostawiał rozkazów na piśmie. Plany te musiał też znać Jaruzelski – mówi PAP prof. Wojciech Polak, historyk z UMK w Toruniu i IPN.
 • Dokumenty IPN
  IPN opublikował kolejną partię dokumentów, znalezionych w domu Czesława Kiszczaka. Tym razem nie dotyczą one jednak Lecha Wałęsy. Są wśród nich raporty dotyczące przygotowań państw Układu Warszawskiego do interwencji w Polsce, opinie dotyczące przywódców PRL, czy też wnioski o paszport.
 • Ksiądz Jerzy Popiełuszko
  30 lat temu porwano i zamordowano księdza Jerzego Popiełuszkę. Z tej okazji w parafiach archidiecezji warszawskiej odczytano list kardynała Kazimierza Nycza.
 • Ks. Jerzy Popiełuszko
  Eksperci IPN wydobyli z archiwów służb materiały o księdzu Jerzym Popiełuszce. Co jest w dokumentach? Prokuratorzy na razie uznali dokumenty za tajne. Obiecują jednak, że niedługo ujrzą one światło dzienne.
 • Daniel Olbrychski na pogrzebie gen. Jaruzelskiego
  Daniel Olbrychski atakuje ludzi, którzy protestowali przeciw pogrzebowi generała Wojciecha Jaruzelskiego. Uważa ich za "pseudochrześcijan". Dodał też, że gdyby ksiądz Popiełuszko żył, to koncelebrowałby mszę za duszę komunistycznego dyktatora.
 • Afera wokół filmu o księdzu Popiełuszce
  Film o księdzu Jerzym Popiełuszce wchodzi do kin w atmosferze skandalu. Najpierw skrytykowano plakat, na którym duchowny wygląda jak James Bond. Teraz wybuchł wielki spór o pieniądze między producentem, a członkami ekipy. DZIENNIK dowiedział się, że sprawa może się skończyć w sądzie.