• Tajemniczy i piękny zamek Książ
  To miała być kwatera samego Adolfa Hitlera. Niemcy pod zamkiem drążyli tunele, które miały zapewnić ich wodzowi bezpieczeństwo. W podziemiach przechowywano również cenny skarb - część zbiorów berlińskiej Biblioteki Państwowej.
 • Kolejny tajemniczy podziemny tunel pozostawiony przez hitlerowców?
  "Złoty pociąg" jeszcze nie został odnaleziony, a już zdążył obrosnąć legendami i zawładnąć umysłami poszukiwaczy skarbów. Wygląda na to, że pojawiło się kolejne znalezisko. Anonimowy odkrywca twierdzi, że zlokalizował w gminie Walim niedaleko Wałbrzycha nieznane dotąd wielopoziomowe podziemne korytarze należące do kompleksu Riese, wybudowanego w czasie wojny w Górach Sowich na polecenie Adolfa Hitlera. Niewykluczone jednak, że chodzi o jeden korytarz kolejowy. Sprawa jest wciąż dość tajemnicza...
 • Na zdjęciu archiwalnym z 23.08.2015. wiadukt w Wałbrzychu
  Wałbrzych, a w szczególności zamek Książ przeżywa prawdziwe oblężenie gości z całego świata. Wszyscy liczą na to, że zobaczą legendarny już złoty pociąg. Miasto nie ukrywa, że chce wykorzystać swoje pięć minut.
 • Straż pożarna
  Zaprószenie ognia podczas prowadzenia prac budowlanych. Taka jest wstępna przyczyna pożaru w zamku Książ, określona przez strażaków.
 • Zamek w Książu
  Tutaj jest zawsze przenikliwie zimno i wilgotno. Ogromny tunel przypomina jaskinię, jednak w rzeczywistości został wykonany ludzkimi rękami. Oto mroczny świat "Riese" - "Olbrzyma", czyli jednego z najbardziej tajemniczych nazistowskich projektów.