• Joanna Kulig i Tomasz Kot w filmie "Zimna wojna"
  Film Pawła Pawlikowskiego "Zimna wojna" otrzymał cztery nominacje do nagród niezależnego kina brytyjskiego British Independent Film Awards. Ma szansę na wygraną w kategoriach: najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepszy reżyser, najlepszy scenariusz oryginalny i najlepsze zdjęcia.
 • Joanna Kulig i Tomasz Kot w filmie "Zimna wojna"
  Joanna Kulig, Marta Górnicka, Małgorzata Rejmer, Diana Lelonek, Aleksander Nowak, Dawid Podsiadło oraz studio panGenerator zostali laureatami 26. edycji Paszportów "Polityki". Nagrodę specjalną Kreatora Kultury otrzymała Krystyna Janda.
 • Policjant na miejscu wypadku
  Nawet policjanci z Nidzicy musieli być w szoku, kiedy przyjechali na miejsce wypadku...
 • Zimowe grzechy, za które słono zapłacisz
  Policja przypomniała sobie o wykroczeniach, za które kierowcy są karani głównie zimą. Oto grzechy, za które możesz słono zapłacić, a których nie wiesz lub pamiętasz...
 • Reprezentant Polski Marcin Gortat w akcji podczas meczu Polska - Belgia
  Polscy koszykarze pokonali Belgię 72:52 w drugim dniu towarzyskiego turnieju w Bydgoszczy. Najwięcej punktów dla "Biało-czerwonych" zdobyli: Damian Kulig - 16, i Adam Waczyński - 14. Marcin Gortat zdobył 8 punktów i miał tyle samo zbiórek.
 • Dzieci wypadły z sań podczas kuligu
  Kulig z 13 dzieci mknął drogą w Izabelinie pod Warszawą. Nagle sanie przewróciły się. Powożący nimi woźnica był zupełnie pijany. Mężczyzna został zatrzymany przez policję - miał 0,8 promila alkoholu we krwi. Na szczęście tym razem skończyło się tylko na strachu.
 • 26. Rajd Karkonoski - po rocznej przerwie
  Na trasach w rejonie Jeleniej Góry zostanie rozegrany w weekend 26. Rajd Karkonoski, trzecia runda mistrzostw Polski. Impreza wróciła do kalendarza po rocznej przerwie. Dwa lata temu triumfował francuski kierowca Bryan Bouffier (Mitsubishi Lancer EVO IX).
 • Dzieci zginęły w kuligu. Ojciec usłyszy zarzuty
  Ojciec zorganizował swym dzieciom kulig. Zabawa skończyła się tragicznie. Jedno z dzieci zginęło, drugie zostało ciężko ranne. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, a akt oskarżenia właśnie trafił do sądu.
 • Tragiczny kulig na Śląsku. Dziecko walczy o życie
  Na nic zdają się przestrogi policjantów. Nie minęło kilka dni od poprzedniej tragedii, a kolejne dziecko ze Śląska walczy o życie w katowickim szpitalu po tym, gdy w jego sanki uderzył rozpędzony samochód.
 • Sanki jechały za autem. Dzieci wpadły pod autobus
  10-letni chłopiec zginął na miejscu, a jego ośmioletnia siostra w ciężkim stanie trafiła do szpitala po tragicznym wypadku w Sączowie w powiecie będzińskim (Śląskie). Dzieci jechały sankami przyczepionymi do samochodu terenowego, prowadzonego przez ojca.